Каталог матеріалів

Урок №50 для 5 класу з курсу "Пізнаємо природу" за Д. Біда - Значення тварин у природі. Дощові черв’яки та утворення ґрунту. Червона книга.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Пізнаємо природу» з використанням навчального посібника Д. Біда, Т. Гільберг, Я. Колісник.

Урок №50. Значення тварин у природі. Дощові черв’яки та утворення ґрунту. Червона книга.

Мета: забезпечити засвоєння знань про різноманітність тварин, їх значення у природі і житті людини, дослідити роль дощового черв’яка в утворенні ґрунту; охарактеризувати заходи охорони рослин і тварин; наголосити на цінності природи для життя людей, залежності якості життя людей від стану навколишнього середовища; розвивати пізнавальні інтереси учнів, розвивати смислову та образну пам'ять, вміння узагальнювати; розвивати кмітливість, швидкість мислення, творчі можливості учнів; виховувати любов до природи, турботливе ставлення до неї; долучатися до природоохоронних заходів і ділитися інформацією про них з іншими.

Очікувані результати: учні описують значення тварин в природі для житті людини, вміють досліджувати, робити висновки з власних дослідів, характеризують заходи охорони тварин, розуміють цінність природи для життя людей та навколишнього середовища, розвивають смислову та образну пам'ять, вміють узагальнювати; розвивають швидкість мислення, творчі можливості; виховують любов до природи, турботливе ставляться до неї; долучаються до природоохоронних заходів і діляться інформацією про них з іншими.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Організація класу.

Слайд3. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд4. Слово вчителя.

Слайд5. Завдяки тваринам утворилися корисні копалини.

Слайд6. Без активної роботи тварин, не виникли б ґрунти.

Слайд7. У природі тварини виконують роль санітарів.

Слайд8. Комахи-запилювачі запилюють рослини.

Слайд9. Тварини сприяють розселенню рослин по всій Землі.

Слайд10. Робота в підручнику.

Слайд11. Поміркуй.

Слайд12-14. Розкажи, що людина отримує від свійських тварин.

Слайд15-17. Комахи-помічники.

Слайд18. Слово вчителя.

Слайд19. Водяні тварини очищують воду від забруднення.

Слайд20. Гімнастика для очей.

Слайд21. Розглянь світлини. Чому ці тварини можуть загрожувати життю людей?

Слайд22. Упізнай тварин. Чим вони можуть шкодити людям?

Слайд23. Робота в підручнику.

Слайд24. Пригадай, що фіксується у цій книзі?

Слайд25-26. Запам’ятай.

Слайд27. Цікаво знати.

Слайд28-29. Які заходи сприяють збереженню тваринного світу?

Слайд30. Довідничок.

Слайд31. Заповідник «Асканія Нова»

Слайд32. Тварини, які мешкають в заповіднику Асканія Нова.

Слайд33. Серед птахів тут живуть рожеві фламінго та журавлі.

Слайд34. Домашнє завдання.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд35. Для роздумів.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні