Каталог матеріалів

Урок №49 з географії для 6 класу за Т. Гільберт - Які водойми створила людина. Льодовики та багаторічна мерзлота – це одне й те ж? Штучні водойми і водотоки. Льодовики. Багаторічна мерзлота

Інформація відсутня

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Географія» з використанням навчального посібника Гільберг Т.Г., Довгань А.І., Совенко В.В. (2023)

Урок №49. Які водойми створила людина. Льодовики та багаторічна мерзлота – це одне й те ж? Штучні водойми і водотоки. Льодовики. Багаторічна мерзлота. Будуємо греблю на річці: мета, місце, наслідки. Які зміни відбудуться на нашій планеті в разі танення льодовиків Гренландії та Антарктиди?

Мета: дати учням розуміння, які водойми були створені або змінені в результаті діяльності людини, такі як штучні ставки, штучні водосховища або канали, з'ясувати, що льодовики і багаторічна мерзлота - це два різні геологічні явища, які виникають у різних умовах і мають різні наслідки для довкілля, вивчити основні характеристики штучних водойм (таких як ставки, водосховища) і водотоків (річки, струмки) та їхній вплив на оточуюче середовище, дослідити причини будівництва гребель на річках, місце їхнього розташування та можливі наслідки для природи та суспільства, оцінити потенційні наслідки танення льодовиків для глобального клімату, рівня моря, біорізноманіття та людського життя, а також розглянути можливі заходи для зменшення цих наслідків.

Очікуванні результати: учні ідентифікують та описують різні види водойм, які були створені або модифіковані людиною, такі як штучні водосховища, ставки, канали тощо, розуміють відмінності між льодовиками та багаторічною мерзлотою: пояснюють, що льодовики і багаторічна мерзлота - це різні природні явища, які мають свої властивості та вплив на оточуюче середовище, відрізняють штучні водойми від водотоків, та описують їх особливості та функції, аналізують причини, за якими будуються греблі на річках, визначити їхнє місце розташування та оцінити можливі наслідки для природи та людей, оцінюють потенційні наслідки танення льодовиків для глобального клімату, рівня моря, біорізноманіття та людського життя, а також розглянути можливі заходи для зменшення цих наслідків.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Прослухаймо вірш та налаштуймося на роботу.

Слайд3. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд4. Пригадай, які є водойми.

Слайд5-6. Штучні водойми.

Слайд7. Кременчуцьке водосховище.

Слайд8. Дніпровське водосховище.

Слайд9. Греблі.

Слайд10. Яке практичне значення гребель? Для чого їх будують?

Слайд11. Канали.

Слайд12. Робота з картою.

Слайд13. Гімнастика для очей.

Слайд14. Льодовик.

Слайд15. Снігова лінія.

Слайд16. Покривні льодовики.

Слайд17. Гірські льодовики.

Слайд18. Морена.

Слайд19. Поміркуйте, які чинники впливають на висоту снігової лінії.

Чи є гірські льодовики в Карпатах та Кримських горах?

Слайд20. Багаторічна мерзлота.

Слайд21. Для роздумів.

Слайд22. Перевір себе.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд23. Домашнє завдання.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні