Каталог матеріалів

Урок №49 для 5 класу з курсу "Пізнаємо природу" за Д. Біда - Як дикі тварини стали домашніми. Обираємо домашнього улюбленця.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Пізнаємо природу» з використанням навчального посібника Д. Біда, Т. Гільберг, Я. Колісник.

Урок №49. Як дикі тварини стали домашніми. Обираємо домашнього улюбленця. Правила догляду за домашніми улюбленцями.

Мета: розширити та поглибити знання дітей про хатніх улюбленців, ознайомити з правилами догляду за ними, вчити спостерігати та доглядати за ними; виховувати любов до тварин, відповідальність та дбайливе ставлення до них; проаналізувати процес одомашнення тварин; пригадати правила поведінки з безпритульними тваринами, розвивати спостережливість, логічне мислення.

Очікувані результати: учні розповідають про своїх домашніх улюбленців, знають правила догляду за тваринами, розуміють важливість відповідального ставлення до тварин, розповідають як одомашнювали диких тварин, виховують любов до тварин.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Організація класу.

Слайд3. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд4. Чи живуть у тебе вдома тварини? Які?

Слайд5. Слово вчителя.

Слайд6. Словничок.

Слайд7. Насамперед люди одомашнили собаку — свого вірного друга й помічника.

Слайд8. Кішок одомашнили з метою допомогти в захисті від гризунів.

Слайд9. Предком свійської корови був могутній тур — дикий бик.

Слайд10. Предком свійського коня вважають тарпана — дикого коня.

Слайд11. Розкажи, як використовують цих тварин в господарстві.

Слайд12. Назви тварини. Доповни яких ще тварин можна утримувати вдома.

Слайд13. Як ти розумієш вислів?

Слайд14. Робота в підручнику.

Слайд15. Гімнастика для очей.

Слайд16. Назви предмети догляду за кішкою і собакою. Яке їх призначення?

Слайд17. Розкажи, як ти думаєш.

Слайд18. Робота в підручнику.

Слайд19. Познач фото, на якому правильно вигулюють тварину.

Слайд20. Це важливо!

Слайд21. Розглянь малюнок. Чи люблять діти тварин?

Слайд22. Як ти гадаєш, звідки беруться тварини - «безхатьки»? Як їм можна допомогти?

Слайд23. Домашнє завдання.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд24. Як ти гадаєш?

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні