Каталог матеріалів

Урок №48 для 5 класу з літературного читання за Т. Яценко - Марія Морозенко. «Вірність Хатіко». Послідовність подій у творі. Ідея гуманістичних цінностей

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української літератури за підручником «Українська література». Автори: Яценко Т., Пахаренко В., Слижук О. (2022)» для 5 класу за програмою НУШ.

Урок № 48.

Тема. Марія Морозенко «Вірність Хатіко». Послідовність подій у творі. Ідея гуманістичних цінностей

Мета: повторити поняття анімалістичне оповідання; розвивати навички читання творів про природу, переказувати їх; розвивати навички аргументування власної думки, творчі здібності; виховувати повагу до однокласників, до інакшої думки, до природи.

Очікувані результати:

формування предметних компетентностей: уважно слухає прозові твори про природу; інформацію про життя та творчість їх авторів; вичерпно відповідає на запитання за змістом почутого повідомлення; унаочнює та візуалізує почуте повідомлення (самостійно або з допомогою вчителя), використовуючи різні засоби (схеми, таблиці, тощо) для відтворення змісту, структурування навчальної інформації; розрізняє пейзажні та анімалістичні твори; виявляє взаємозв’язок змісту творів про природу із власними потребами для особистісного розвитку; наводить кілька аргументів і прикладів на підтвердження власної позиції, використовуючи доречні цитати з тексту вивчених творів для увиразнення власних поглядів щодо важливості збереження природи, утвердження гуманістичних цінностей; читає виразно програмові художні твори; знаходить у текстах художніх творів приклади теоретико-літературних понять, пояснює їх сутність; формулює висновки відповідно до поставленого завдання на основі аналізу творів щодо оспівування краси української природи, її збереження; обирає для самостійного ознайомлення твори про природу і наводить аргументи щодо свого вибору; ефективно використовує інформаційні ресурси (бібліотеки, сайти тощо) для задоволення власних читацьких потреб і розширення кола читацьких інтересів; відтворює окремі художні засоби із вивчених творів для втілення власних творчих намірів.

 Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Актуалізація опорних знань.

Слайд 4. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 6. Online завдання.

Вивчення нового матеріалу

Слайди 8-9. У колі мистецтв (с. 167).

Слайд 10. Поміркуй.

Слайд 11. Гімнастика для очей.

Слайд 12. Читай і досліджуй (с. 168).

Слайд 13. Творча майстерня.

Слайд 14. Читацьке дозвілля. Робота в групах.

Слайд 15. Вправа «ПОПС».

Закріплення вивченого

Слайд 16. Питання – відповідь.

Слайд 17. Рефлексія «Загадкові листи».

Слайд 18. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні