Каталог матеріалів

Урок №43 для 5 класу з літературного читання за Т. Яценко - Павло Тичина. «Хор лісових дзвіночків», «Гаї шумлять». Поетичне втілення картин природи у віршах.

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української літератури за підручником «Українська література». Автори: Яценко Т., Пахаренко В., Слижук О. (2022)» для 5 класу за програмою НУШ.

Урок № 43.

Тема. Павло Тичина. «Хор лісових дзвіночків», «Гаї шумлять». Поетичне втілення картин природи у віршах. Музичне (слухове), зорове емоційне наповнення поезій

Мета: повторити поняття: віршована мова, пейзаж, епітет, метафора, гіпербола; ознайомити поняттям уособлення; розвивати навички читання ліричних творів, розпізнавати емоційне ставлення до зображуваного, зміни настрою, різноманіття почуттів ліричного героя; розвивати навички аргументування власної думки; виховувати повагу до однокласників, до інакшої думки, до рідної країни.

Очікувані результати:

формування предметних компетентностей: уважно слухає поетичні твори про природу; інформацію про життя та творчість їх авторів; вичерпно відповідає на запитання за змістом почутого повідомлення; унаочнює та візуалізує почуте повідомлення (самостійно або з допомогою вчителя), використовуючи різні засоби (схеми, таблиці, тощо) для відтворення змісту, структурування навчальної інформації; розрізняє пейзажні та анімалістичні твори; виявляє взаємозв’язок змісту творів про природу із власними потребами для особистісного розвитку; наводить кілька аргументів і прикладів на підтвердження власної позиції, використовуючи доречні цитати з тексту вивчених творів для увиразнення власних поглядів щодо важливості збереження природи, утвердження гуманістичних цінностей; читає виразно програмові художні твори, зокрема напам’ять пейзажну лірику; знаходить у текстах художніх творів приклади теоретико-літературних понять, пояснює їх сутність; формулює висновки відповідно до поставленого завдання на основі аналізу творів щодо оспівуванню краси української природи, її збереження; обирає для самостійного ознайомлення твори про природу і наводить аргументи щодо свого вибору; ефективно використовує інформаційні ресурси (бібліотеки, сайти тощо) для задоволення власних читацьких потреб і розширення кола читацьких інтересів; відтворює окремі художні засоби із вивчених творів для втілення власних творчих намірів.

 Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Актуалізація опорних знань.

Слайд 4. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 6. Продовжте речення.

Слайди 7-8. Упишіть поняття.

Вивчення нового матеріалу

Слайди 10-11. Читання поезії П. Тичини «Хор лісових дзвіночків» (с. 135).

Слайди 12-13. Поміркуй.

Слайди 14. Робота в групах.

Слайд 15. Гімнастика для очей.

Слайд 16. Читання поезії П. Тичини «Гаї шумлять» (с. 136).

Слайд 17. Перевіряємо.

Слайди 18-20. Поміркуй.

Слайд 21. Читання статті про П. Тичину (с. 137-139). Перевірка прочитаного.

Слайд 22. Мовна скарбничка (с. 138).

Слайд 23. Поміркуй.

Слайд 24. Ти вже знаєш. Літературознавчий словничок (с. 139).

Слайд 25. Мовна скарбничка.

Слайд 26. У колі мистецтв.

Слайд 27. Читай і досліджуй.

Закріплення вивченого

Слайди 28-29. Питання – відповідь.

Слайд 30. Рефлексія. Вправа «Веселка».

Слайд 31. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні