Каталог матеріалів

Урок №41 із літературного читання для 6 класу за О. Авраменко - Урок розвитку мовлення (письмово). Лист до Всеволода Нестайка із враженнями

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української літератури за підручником «Українська література». Автор: Авраменко О. (2023)» для 6 класу за програмою НУШ.

Урок № 41.

Тема. Урок розвитку мовлення (письмово). Лист до Всеволода Нестайка із враженнями про прочитані розділи повісті «Тореадори з Васюківки»

Мета: опрацювати пам’ятку «Як написати лист», розвивати навички порівняльної характеристики героїв, ланцюжка подій, пов’язаних із певним персонажем; учити проектувати власну поведінку в ситуаціях, подібних до тих, що зображено в тексті; виявляти взаємозв’язок змісту або інших компонентів твору із власними потребами для особистісного розвитку; розвивати творчі здібності та письмове зв’язне мовлення; виховувати дружні стосунки в класному колективі.

Очікувані результати:

формування предметних компетентностей: порівнює героїв твору, створює ланцюжок подій, пов’язаних із певним героєм; проводить паралелі між образами і ситуаціями, зображеними в повісті, і власним життєвим досвідом; проектує власну поведінку в ситуаціях, подібних до тих, що зображено в тексті; виявляє взаємозв’язок змісту або інших компонентів твору із власними потребами для особистісного розвитку; пише лист герою або автору твору .

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Актуалізація опорних знань.

Слайди 4-5. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 7. Перегляньте ілюстрації до пригодницької повісті Всеволода Нестайка «Тореадори з Васюківки». Назвіть, кого на них зображено.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 8. Оберіть персонажа, який сподобався найбільше, з повісті Всеволода Нестайка «Тореадори з Васюківки». Створіть ланцюжок подій, пов’язаних із ним (письмово).

Слайд 9. Робота в групах. Порівняйте персонажів за таблицею.

Слайд 10. Гімнастика для очей.

Слайди 11-12. Як написати лист.

Слайди 13-14. Творча майстерня.

Закріплення вивченого

Слайд 15. Створіть хмару слів, вказуючи риси характеру, притаманні справжньому другу.

Слайд 16. Рефлексія. Вправа «5 питань».

Слайд 17. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні