Каталог матеріалів

Урок №40 з географії для 6 класу за С. П. Запотоцьким - Людина і атмосфера.

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

 

Конспект уроку «Географія»  з використанням навчального посібника: підручник для 6 класу закладів загальної середньої освіти / С. П. Запотоцький, М. В. Зінкевич, О. М. Романишин, Н. М. Титар, О. В. Горовий, І. М. Миколів; наук. ред. К. В. Мезенцев, І. С. Круглов. — Тернопіль : Астон, 2023.

 

Урок № 40. Значення атмосфери. Людина й атмосфера

Мета: учні повинні розуміти, як взаємодіють люди та атмосфера, вивчаючи якість повітря, його склад та вплив на екосистеми; вивчити основні джерела забруднення повітря, такі як промислові викиди, автотранспорт, вирубка лісів, та розуміти наслідки цього для здоров'я та навколишнього середовища; зрозуміти, як якість повітря впливає на здоров'я, вивчити захворювання, пов'язані зі забрудненням атмосфери, та механізми цього впливу; заохотити учнів дбати про довкілля та розуміти важливість їхньої ролі у збереженні чистої атмосфери; розвивати у учнів відчуття відповідальності за стан навколишнього середовища та їхню роль у його збереженні. 

Очікуванні результати: учні мають чітке розуміння того, як атмосфера взаємодіє з діяльністю людей та як людина впливає на стан атмосфери; визначають взаємодію між видами діяльності людини та змінами у складі та якості атмосфери; називають основні джерела забруднення атмосфери, таких як викиди від транспорту, промислові викиди, та впливи сільськогосподарської діяльності; аналізують можливі наслідки забруднення та прогнозувати його вплив на довкілля та здоров'я; застосовують здобуті знання у повсякденному житті та поширення екологічної свідомості в громаді.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 2. Організація класу.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку.

Слайд 5. Мотивація навчальної діяльності. Пригадайте.

ІІ. Основна частина

Слайд 6. У чому унікальність земної атмосфери?

Слайд 7. Кисень в атмосфері.

Слайд 8. Співвідношення газів.

Слайд 9. Атмосфери Венери та Марса.

Слайд 10. Чи можливе життя на сусідніх планетах?

Слайд 11. Шкідливе ультрафіолетове випромінювання.

Слайд 12. А як щодо метеоритів, метеорів, астероїдів?

Слайд 13. Гімнастика для очей.

Слайд 14. Що оберігає нашу Землю від перегрівання?

Слайд 15. Місяць.

Слайд 16. Атмосфера зігріває нашу планету.

Слайд 17. Переміщення повітряних мас.

Слайд 18. Чому в атмосфері зростає кількість вуглекислого газу?

Слайд 19. Парниковий ефект над Землею.

Слайд 20. Що під силу зробити кожному з нас, щоб захистити атмосферу Землі?

Слайд 21. Долучайся до проєктів.

Слайд 22. Дбайливе ставлення до природи нашої планети.

Слайд 23. Знаймо, вміймо і використовуймо в житті.

ІІІ. Заключна частина

Запитання і завдання

Слайд 25-28. Практикуймо.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 29. Вправа «Плюс – мінус – цікаво».

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні