Каталог матеріалів

Урок №33 для 5 класу з курсу "Пізнаємо природу" за Д. Біда - Повітря. Властивості повітря. Як люди використовують властивості повітря у повсякденному житті.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Пізнаємо природу» з використанням навчального посібника Д. Біда, Т. Гільберг, Я. Колісник.

Урок №33. Повітря. Властивості повітря. Як люди використовують властивості повітря у повсякденному житті.

Мета: сформувати поняття про повітря: його склад і властивості; розглянути приклади використання людиною повітря, розвивати вміння спостерігати, проводити досліди, спостерігати за ходом і результатами досвіду; висновки й умовиводи; розвивати інтерес до предмету; формувати навички співпраці через організацію роботи в парах, в групах.

Очікувані результати: учні ознайомляться з складом повітря та його властивостями; значенням повітря для людини; описує приклади використання властивостей повітря людиною; вміє спостерігати, проводити досліди, спостерігати за ходом і результатами досвіду; робити висновки й умовиводи; розвиває інтерес до предмету; вміє працювати в групах.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Організація класу.

Слайд3. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд4. Відгадай загадку.

Слайд5. Де є повітря?

Слайд6. Розглянь картину Тетяни Яблонської «Свіже повітря»

Слайд7. Словничок.

Слайд8. Розглянь діаграму. Якого газу в повітрі найбільше, а якого найменше?

Слайд9. Довідничок.

Слайд10. Найважливіший газ – кисень.

Слайд11. Вуглекислий газ.

Слайд12. Робота в підручнику.

Слайд13. Усі живі організми й люди задихнулися б без рослин.

Слайд14. Як ви гадаєте, чому ліси називають «легенями» планети?

Слайд15. Розглянь схему. Розкажи як рухається повітря.

Слайд16. Гімнастика для очей.

Слайд17. Розглянь малюнки. Поміркуй як люди використовують властивості повітря в житті.

Слайд19. Який висновок ми можемо зробити, дивлячись на малюнки?

Слайд20. Дослідіть.

Слайд21. Висновок.

Слайд22. Дослідіть.

Слайд23. Висновок.

Слайд24. Цікаво знати.

Слайд25. Чому кульки, наповнені повітрям не тонуть?

Слайд26. Поміркуй. Чому ліхтарики піднімаються вгору?

Слайд27. Поспостерігай.

Слайд28. Поміркуй.

Слайд29. Бережи повітря!

Слайд30. Домашнє завдання.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд31. Як берегти чисте повітря?

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні