Каталог матеріалів

Урок №31-32 з географії для 6 класу за Т. Гільберт - Підсумок та узагальнення вивченого матеріалу за І семестр.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Географія» з використанням навчального посібника Гільберг Т.Г., Довгань А.І., Совенко В.В. (2023)

Урок №31-32. Підсумок та узагальнення вивченого матеріалу за І семестр.

Мета: провести повний огляд основних тем, вивчених протягом першого семестру, аналізувати та підвести підсумки останніх оцінювань та тестувань, які були на першому семестрі, визначити та усвідомити ключових концепцій та ідей, які були вивчені, сприяти глибокому розумінню матеріалу та зв'язків між різними темами, заохотити учнів самостійно оцінити свої досягнення та розкрити свої сильні та слабкі сторони у навчанні, заохотити учнів до подальшого вивчення предмету та розвитку своїх знань і навичок.

Очікуванні результати: учні аналізують свої успіхи та невдачі, визначають свої сильні та слабкі сторони, краще розуміють себе та розробляти плани подальшого вдосконалення, засновують на цьому досвіді, свої майбутні плани включають, а також активну участь, визначають, цілі перед собою на майбутнє та планують як досягти їх.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Організація класу.

Слайд3. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд4. Розглянь малюнок. З яких шарів складається наша планета?

Слайд5. Виокремлюють два типи земної кори: океанічний та материковий.

Слайд6. Розгляньте малюнок і зробіть висновок, від чого залежить поширення руйнівної сили землетрусу.

Слайд7. Розгляньте інформацію в таблиці «Шкала сили землетрусів»

Слайд8. Розглянь будову вулкану.

Слайд9. Словничок.

Слайд10. Багато гейзерів є на острові Ісландія в Європі, на острові Нова Зеландія, на заході Північної Америки - у Єллоустонському національному парку.

Слайд11. Слово вчителя.

Слайд12. Річкова ерозія.

Слайд13. Розглянь схему. Поясни як утворюються яр і балка.

Слайд14. Пригадай, що таке абсолютна висота.

Слайд15. З нівеліром зазвичай працюють дві людини. Одна встановлює прилад біля підніжжя пагорба й візує місце на схилі, що дорівнює висоті 1 метр.

Слайд16. Запам’ятай!

Слайд17. Рівнини поділяються на:

Слайд18. Розгляньте та обговоріть будову дна океану.

Слайд19. Розглянь склад земної кори.

Слайд20. Запам’ятай.

Слайд21. Гірські породи і мінерали за походженням діляться на групи:

Слайд22. Розглянь схему. Зроби висновок.

Слайд23. Гімнастика для очей.

Слайд24. Пригадай, будову атмосфери.

Слайд25. 3а малюнком з’ясуйте, яка частина енергії Сонця доходить до Землі й поглинається нею, тобто витрачається на її нагрівання.

Слайд26. Користуючись малюнком, припустіть, які показники температури повітря, вказані нижче, відповідають буквам А, Б, В.

Слайд27. Розгляньте та поясніть схему.

Слайд28. Доповни схему.

Слайд29. Розглянь схему. Назви основні характеристики вітру.

Слайд30. Береговий бриз (денний)

Слайд31. Береговий бриз (нічний)

Слайд32. Розглянь світлини. Де в природі міститься вода?

Слайд33. У якому стані вода перебуває в повітрі.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд34-35. Як утворюються хмари.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні