Каталог матеріалів

Урок №31 з біології для 7 класу. К. Задорожний, Г. Ягенська, О. Павленко, В. Додь - Насінні рослини та їх значення. Голонасінні.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку за підручником «Біологія». Автори: Костянтин Задорожний, Галина Ягенська, Олена Павленко, Володимир Додь для 7 класу за програмою НУШ (до підручника 2024 року випуску)

 

Урок №31.

Тема. Насінні рослини та їх значення. Голонасінні.

Мета: формувати уявлення учнів про насінні рослини та їх значення в природі та житті людини; ознайомити з основними ознаками Голонасінних рослин, їх будовою та процесом розмноження; навчити розрізняти голонасінні серед інших груп рослин; розвивати вміння спостерігати, порівнювати, аналізувати, узагальнювати; формувати вміння працювати з науковою інформацією, робити висновки; розвивати пізнавальний інтерес до вивчення рослин; виховувати дбайливе ставлення до природи, розуміння важливості охорони Голонасінних рослин; формувати науковий світогляд; виховувати повагу до думки інших. 

Очікувані результати:

Знати:

  • Основні ознаки та класифікацію насінних рослин.
  • Відмінності між Голонасінними та Покритонасінними.
  • Значення насінних рослин у природі (екологічна роль) та їхнє значення для людини.
  • Будову Голонасінних рослин, їх особливості розмноження та адаптації до середовища існування.
  • Приклади найпоширеніших Голонасінних рослин.

Вміти:

  • Розпізнавати Голонасінні рослини серед інших груп рослин.
  • Порівнювати Голонасінні з Покритонасінними рослинами за будовою.
  • Аналізувати інформацію про значення насінних рослин для життя людей.
  • Застосовувати знання під час виконання завдань та обговорень, пов'язаних з темою уроку.
  • Виконувати практичні завдання з визначення та класифікації рослин. Обладнання: мультимедійний комплект.

 

Хід уроку

Організація класу.

Слайд 2. Організація класу.

Актуалізація опорних знань. Мотивація навчальної діяльності.

Слайд 3. Вправа «Мікрофон».

Слайд 4. Біологічний детектив.

Слайд 5. Тренуйся думати.

Слайд 6. Тренуйся думати.

Вивчення нового матеріалу.

Слайд 7. Робота з інформацією.

Слайд 8. Робота з інформацією.

Слайд 9. Робота з інформацією.

Слайд 10. Типові представники і середовище існування голонасінних.

Слайд 11. Типові представники і середовище існування голонасінних.

Слайд 12. Типові представники і середовище існування голонасінних.

Слайд 13. Типові представники і середовище існування голонасінних.

Слайд 14. Гімнастика для очей.

Слайд 15. Особливості будови.

Слайд 16. Робота з інформацією.

Слайд 17. Робота з інформацією.

Слайд 18. Значення в природі і житті людини.

Слайд 19. Робота з інформацією.

Закріплення вивченого.

Слайд 20. Міркуємо.

Слайд 21. Міркуємо.

Слайд 22. Міркуємо.

Слайд 23. Міркуємо.

Слайд 24. Міркуємо.

Слайд 25. Міркуємо.

Підсумок. Рефлексія.

Слайд 26. Домашнє завдання.

Слайд 27. Рефлексія. Складаю рефлексивну мозаїку.

Слайд 28. Рефлексія «Загадкові листи».

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні