Каталог матеріалів

Урок №31 для 5 класу з образотворчого мистецтва за Масол Л. М. - Карнавальні костюми, маски, образи

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку образотворчого мистецтва з використанням навчального посібника «Мистецтво – Л. Г. Кондратова, С. І. Федун, О. В. Чорний»

Урок №31. Карнавальні костюми, маски, образи

Маска весела й сумна — символи театру, карнавалу. Методи гримування: живописний і об’ємний

Сприймання: Фото костюмів і масок Венеціанського карнавалу.

Створення маски для карнавалу: «Чарівна незнайомка (для дівчат), «Відважний лицар» (для хлопчиків).

Мета: виховання в учнів емоційно-ціннісного ставлення до мистецтва та дійсності, розвиток мистецьких художніх інтересів, естетичних потреб; формування системи мистецької грамотності, яка відображає видову, жанрову, стильову специфіку і взаємодію мистецтв; розвиток умінь сприймання, інтерпретації та оцінювання творів мистецтва й художніх явищ; стимулювання здатності учнів до художньо-творчого самовираження в мистецькій діяльності, до здійснення мистецької комунікації; розвиток художніх мистецьких здібностей, креативного мислення, творчого потенціалу; формування потреби в естетизації середовища та готовності до участі в соціокультурному житті.

Обладнання: мультимедійний комплект, картон, ножиці, матеріали для декору.

 

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд3. Пригадайте.

Слайд4-7. Слово вчителя

Слайд8. Розгляньте учасників карнавалу на ілюстраціях.

Слайд9-13. Образотворча грамота

Слайд14. Розгляньте зразки масок персонажів італійської комедії (Коломбіна. Арлекіно) та венеціанські карнавальні маски, не пов’язані з театром.

Слайд15. Гімнастика для очей

Практична діяльність учнів

Слайд16-17. Правила безпеки на уроці образотворчого мистецтва

Слайд18-19. Завдання-загадка. Створіть маску для святкового карнавалу: «Чарівна незнайомка (для дівчат), «Відважний лицар» (для хлопчиків)

Слайд20. Послідовність виконання

Слайд21. Продемонструйте власні роботи.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд22-23. Мистецька скарбничка

Слайд24. Узагальнюємо, аргументуємо, систематизуємо

Підсумок

Слайд25. Самостійне дослідження, медіапошук

Слайд26. Фантазуємо, експериментуємо, діємо

Рефлексія

Слайд27. Рефлексійна мішень. «Влуч» цеглинкою LEGO в мішень та оціни урок.

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні