Каталог матеріалів

Урок №29-32 для 5 класу з літературного читання за О. Калинич - Сергій Плачинда. «Богатирська застава». Стисла розповідь про письменника.

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку етики за підручником за підручником «Українська література». Автори: О. Калинич, С. Дячок» для 5 класу за програмою НУШ.

 

Урок №29-32. Сергій Плачинда. «Богатирська застава». Стисла розповідь про письменника. Історична основа твору «Богатирська застава»

Мета: ознайомити учнів із поняттям життєвим і творчим шляхом С. Плачинди; обговорити та з’ясувати змістові особливості твору «Богатирська застава»; охарактеризувати історичну основу твору; вчити вичерпно відповідати на запитання за змістом художнього тексту та переказувати текст; розвивати культуру зв’язного мовлення, логічне мислення, увагу, пам’ять; збагачувати словниковий запас учнів; формувати кругозір, світогляд; виховувати в учнів почуття поваги, пошани до різних видів мистецтва, зокрема до книги.

Очікувані результати: учень/учениця уважно слухає легенди і перекази, художні твори про історичне минуле українського народу; інформацію про літописні оповіді, їх героїчний зміст, літописні мотиви в літературних казках, авторів літературних версій літописних оповідей, про спільне та відмінне в народних казках і легендах, їх ознаки та види; вичерпно відповідає на запитання за змістом почутого навчального матеріалу; стисло переказує зміст легенд і переказів, художніх творів, що вивчаються текстуально; розрізняє види народних легенд і переказів та їх ознаки в порівнянні з народними казками; формулює запитання, щоб уточнити розуміння змісту художніх творів про історичне минуле українського народу, почутого повідомлення про них; розповідає про власний емоційний стан під час сприймання художніх творів, що вивчаються текстуально; читає виразно народні легенди, перекази, літописну оповідь, драму-казку, історичне оповідання; співвідносить зміст сприйнятого тексту народних легенд, переказів, літописної оповіді, драми-казки, історичного оповідання із історичним і культурним контекстом; характеризує порушені в легендах, переказах, художніх творах про історичне минуле українського народу проблеми; знаходить у текстах переказів, легенд і художніх творах про історичне минуле українського народу приклади теоретико-літературних понять, пояснює їх сутність; формулює тему та основну думку народних легенд, переказів і художніх творів про історичне минуле українського народу; виокремлює патріотичні мотиви в народних легендах, переказах, літописних оповідях.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку.

Слайд 5. Актуалізація опорних знань.

Слайд 6. Мотивація навчальної діяльності.

Слайд 7. Біографічна хвилинка.

Слайд 8. Цікаво знати.

ІІ. Основна частина

Слайд 10-12. Словникова робота.

Слайд 13-14. Дайте відповіді на питання.

Слайд 15. Теорія літератури.

Слайд 16. Гімнастика для очей.

Слайд 17. Вправа «Крісло автора».

Слайд 18-21. Дайте відповіді на питання.

Слайд 22. Дайте відповіді на питання.

Слайд 23. Виконайте завдання.

ІІІ. Заключна частина

Домашнє завдання

Слайд 24. Пояснення домашнього завдання.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 25. Рефлексія «Зірковий настрій». Обери емотикон, який відповідає твоєму настрою в кінці уроку.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні