Каталог матеріалів

Урок №29 для 5 класу з літературного читання за Т. Яценко - Сергій Плачинда. «Богатирська застава». Особливості мови історичного оповідання

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української літератури за підручником «Українська література». Автори: Яценко Т., Пахаренко В., Слижук О. (2022)» для 5 класу за програмою НУШ.

Урок № 29.

Тема. Сергій Плачинда. «Богатирська застава». Особливості мови історичного оповідання

Мета: познайомити з поняттями тема твору, історичне оповідання; розвивати навички читання, письма, монологічного та діалогічного мовлення, роботи в групах; уважність, кмітливість, творчі здібності; виховувати повагу до однокласників, до історії рідної країни.

Очікувані результати: формування предметних компетентностей: виокремлює жанрові ознаки драми-казки за народними мотивами, історичного оповідання, особливості мови творів; формулює висновки відповідно до поставленого завдання на основі аналізу художніх творів про історичне минуле українського народу щодо художнього переосмислення історичних подій та образів, символічні образи, аргументує власну оцінку прочитаних творів, наводячи доречні цитати; представляє текстову інформацію з прочитаних творів, використовуючи різні способи і засоби візуалізації їх змісту.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Актуалізація опорних знань.

Слайд 4. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 6. Гра «Так / Ні».

Вивчення нового матеріалу

Слайд 8. Літературознавчий клуб (с. 104-105). Перевірка прочитаного.

Слайди 9-10. Літературознавчий словничок (с. 105).

Слайд 11. Гімнастика для очей.

Слайди 12-14. У колі мистецтв (с. 106).

Слайди 15-16. Читай і досліджуй. Робота в групах.

Слайди 17-18. У колі мистецтв (с. 106).

Слайд 19. Трейлер до фільму «Сторожова застава».

Закріплення вивченого

Слайд 20. Питання – відповідь.

Слайд 21. Рефлексія. Вправа «Обмін думками».

Слайд 22. Пояснення домашнього завдання.

 

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні