Каталог матеріалів

Урок №27 для 5 класу з курсу "Пізнаємо природу" за Д. Біда - Форми суходолу Землі. Рельєф: гори, горби, височини, яри, балки та рівнини.

«____»___________20___ року

Конспект уроку «Пізнаємо природу» з використанням навчального посібника Д. Біда, Т. Гільберг, Я. Колісник.

Урок №27. Форми суходолу Землі. Рельєф: гори, горби, височини, яри, балки та рівнини

Мета: формувати знання про основні форми рельєфу, класифікацію рівнин та гір за різними ознаками, навчитися позначати на контурній карті найбільші гори та рівнини світу, розвивати вміння працювати з різними джерелами інформації, аналізувати, робити висновки, розвивати критичне мислення.

Очікувані результати: учень називає основні форми рельєфу, класифікує рівнини та гори за різними ознаками, порівнює форми рельєфу за висотою; позначає на контурній карті найбільші гори та рівнини світу, вміє працювати з різними джерелами інформації, аналізувати, робити висновки, розвивати критичне мислення.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Організація класу.

Слайд3. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд4. Довідничок.

Слайд5. Словничок.

Слайд6. Чинники, які впливають на зміну форми поверхні землі.

Слайд7. Довідничок.

Слайд8. Робота в підручнику.

Слайд9. Поясни вислів.

Слайд10. Словничок.

Слайд11. Фізичне вивітрювання.

Слайд12. Хімічне вивітрювання.

Слайд13. Біологічне вивітрювання.

Слайд14. Запам’ятай!

Слайд15. Опуклі форми рельєфу: гори, горби, височини.

Слайд16. Ввігнуті: яр і балка.

Слайд17. Що таке рівнини?

Слайд18. Що трапляється на рівнинах?

Слайд19. Рівнини поділяються на:

Слайд20. Крім рівнин і височин, до форм земної поверхні належать гори.

Слайд21. Словничок.

Слайд22. Розглянь та поясни схему.

Слайд23. Робота в підручнику.

Слайд24. На карті низовини позначаються зеленим кольором.

Слайд25.Гімнастика для очей.

Слайд26-28. Низовини до 200 м.

Слайд29. Височини на карті позначаються жовтим кольором.

Слайд30-31. Височини від 200 до 500 м.

Слайд32. Плоскогір’я на карті позначаються світло – коричневим кольором.

Слайд33. Порівняй горб і гору. Що в них спільного? Чим вони відрізняються?

Слайд34. Домашнє завдання.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд35. Уявна мандрівка картою.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні