Каталог матеріалів

Урок №26-27 з географії для 6 класу за Т. Гільберт - ому змінюється атмосферний тиск. Атмосферний тиск, його зміни у тропосфері. Визначення атмосферного тиску.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Географія» з використанням навчального посібника Гільберг Т.Г., Довгань А.І., Совенко В.В. (2023)

Урок №26-27. Чому змінюється атмосферний тиск. Атмосферний тиск, його зміни у тропосфері. Визначення атмосферного тиску. Урок-практикум. Розв’язування задач на визначення температури повітря та атмосферного тиску. Вимірювання температури, атмосферного тиску. Робота з барометром. Визначення атмосферного тиску.

Мета: навчити учнів визначати атмосферний тиск та його одиниць вимірювання, дати розуміння ролі атмосферного тиску в атмосфері Землі та його вплив на погодні явища. Аналізувати фізичні процеси, що призводять до змін атмосферного тиску, розглянути взаємодії атмосфери з тепловою енергією та вологою, вертикальні зміни тиску в атмосфері. Вимірювати температуру та атмосферний тиск за допомогою барометра, вчити користуванню барометром для вимірювання атмосферного тиску. Пояснити взаємозв'язок між змінами атмосферного тиску та прогнозом погоди.

Очікуванні результати: учні пояснюють, як тепло і волога впливають на атмосферний тиск та чому тиск змінюється в різних частинах тропосфери, знають визначення атмосферного тиску та одиниці його вимірювання (наприклад, міліметри ртутного стовпа, паскалі), розв'язують задачі на визначення температури повітря та атмосферного тиску, використовуючи знання про їх взаємозв'язок, вміють вимірювати температуру та атмосферний тиск за допомогою барометра та інших вимірювальних приладів, розуміють, як зміни атмосферного тиску можуть вказувати на зміни в погодних умовах, і мати навички прогнозування погоди на основі отриманих даних.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Організація класу.

Слайд3. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд4. Слово вчителя.

Слайд5. Словничок.

Слайд6. Вправа «Трибуна думок»

Слайд7. Робота в підручнику.

Слайд8. Довідничок.

Слайд9. Ртутний барометр.

Слайд10. Барометр-анероїд.

Слайд11. Робота в підручнику.

Слайд12. Вправа «Трибуна думок»

Слайд13. Розгляньте та поясніть схему.

Слайд14. Робота в підручнику.

Слайд15. Вправа «Трибуна думок»

Слайд16. Гімнастика для очей.

Слайд17. Географічні рекорди.

Слайд18. Довідничок.

Слайд19. Як зміни в атмосфері впливають на здоров’я людини?

Слайд20. Запам’ятай.

Слайд21. Урок – практикум.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд22. Домашнє завдання.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні