Каталог матеріалів

Урок №26 для 5 класу з курсу "Вступ до історії України та громадянської освіти" за О. Гісем - Географічний та історичний простір.

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку вступу до історії України та громадянської освіти з використанням навчального посібника «Вступ до історії України та громадянської освіти» (підручник для 5 класу) О. Гісем, О. Мартинюк

Урок №26. Географічний та історичний простір

Мета: дати визначення поняттю «історична карта», «легенда карти»; проаналізувати основні елементи історичної карти, пояснювати за допомогою легенди карти умовні позначення, їх значення; ознайомити здобувачів освіти з правилами роботи з контурною картою; розвивати ключові компетентності: спілкування державною мовою; інформаційно-цифрова компетентність; уміння вчитися впродовж життя; соціальна та громадянська компетентності; розвивати історичну компетентність (хронологічну, просторову, інформаційну, логічну, аксіологічну); виховувати в учнях засобами уроку впевненість у своїх силах, виконавську дисципліну, акуратність, охайність, почуття гордості за якісно виконане завдання.

Очікувані результати. Після цього уроку учні будуть: знати поняття «історична карта», «легенда карти», усталені символи умовних позначень на історичній карті; вміти виокремлювати основні елементи карти, сталі та змінні об’єкти карти та пояснює їх значення; позначати розміщення об’єктів на контурній карті; визначати на карті положення географічних об’єктів, культурно-історичних пам’яток, місця історичних подій.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 4. Вправа «Крісло автора»

Слайд 5. Фронтальна бесіда

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 6. Бесіда

Слайд 7-8. Робота з термінами і поняттями

Слайд 9. Робота з підручником

Слайд 10. Колективне обговорення

Слайд 11. Робота з термінами і поняттями

Слайд 12. Робота з ілюстраціями

Слайд 13. Online завдання

Слайд 14. Гімнастика для очей

Слайд 15-16. Розповідь вчителя

Слайд 17. Робота з підручником

Слайд 18. Online завдання

Слайд 19. Робота в групах

Слайд 20. Робота в парах

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 21. Фронтальне опитування

Слайд 22. Online завдання

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні