Каталог матеріалів

Урок №24 для 5 класу з курсу "Вступ до історії України та громадянської освіти" за І. Щупак - Періодизація історії людства від давнини до сучасності: середні віки

 «____»___________.20___ року

Конспект уроку вступу до історії України та громадянської освіти з використанням навчального посібника «Вступ до історії України та громадянської освіти» (підручник для 5 класу) І. Щупак

Урок № 24. Періодизація історії людства від давнини до сучасності: середні віки

Мета: ознайомити здобувачів освіти з періодизацією людства від давнини до сучасності, описати історію України в контексті світових подій в період середніх віків; охарактеризувати розвиток Київської Русі та Королівства Руського; назвати найвідоміших князів Київської Русі; розвивати ключові компетентності: спілкування державною мовою; інформаційно-цифрова компетентність; математична компетентність; уміння вчитися впродовж життя; соціальна та громадянська компетентності; розвивати історичну компетентність (хронологічну, просторову, інформаційну, логічну, аксіологічну); виховувати почуття гордості за минуле і сучасне на прикладах героїчної історії наших предків.

Очікувані результати. Після цього уроку учні будуть: знати хронологічні рамки та характерні ознаки історичних періодів всесвітньої історії та історії України; характеризувати розвиток Київської Русі (називати найвідоміших князів, впізнавати їх зображення, називати кілька подій періоду їх правління) та Королівства Руського (впізнавати на зображеннях Данила Галицького, називати кілька подій періоду його правління); вміти співвідносити за найпростішими ознаками документи, артефакти (музейні об’єкти) й ілюстративний матеріал з відповідним історичним періодом; відчувати гордість за славетні сторінки історії України, видатних історичних діячів українського народу.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 3. Фронтальна бесіда

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 4. Робота з підручником. Практичне завдання

Слайд 5. Робота в групах

Слайд 6. Робота з відео

Слайд 7. Розповідь вчителя

Слайд 8. Робота в групах

Слайд 9-12. Вправа «Крісло автора»

Слайд 13. Гімнастика для очей

Слайд 14-15. Робота з ілюстраціями

Слайд 16-17. Практичне завдання

Слайд 18. Робота з відео

Слайд 19. Письмове завдання

Слайд 20. Online завдання

Слайд 21-22. Творче завдання

Слайд 23. Колективне обговорення

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 24. Фронтальне опитування

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні