Каталог матеріалів

Урок №23 для 4 класу з музичного мистецтва за Рублі Т.Є. - Казкова Скандинавія. Слухання та аналізування «Норвезького танцю №2»

 «____»___________.20___ року

Конспект уроку музичного мистецтва з використанням навчального посібника «Мистецтво - Рубля Т. Є., Мед І. Л., Щеглова Т. Л.»

Урок №23. Казкова Скандинавія. Слухання та аналізування «Норвезького танцю №2» Е. Гріга; Симфонічну поему «Фінляндія» Ян Сібеліус, фрагмент поеми «Серенада далеких холмів». Виразне виконання пісні «Пастух»

Мета: вчити учнів уважно слухати музичні твори вміти характеризувати їх; взаємовплив і взаємозбагачення музики різних народів. Розвивати предметні та міжпредметні компетентності учнів, збагачувати їхній музичний та загальний кругозір, слуховий досвід, вчити аналізувати музичні твори, визначати національні особливості музики різних народів. Засобами музичного мистецтва здійснювати полікультурне виховання учнів, формувати поважне ставлення до культур інших народів.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд3. Слово вчителя.

Слайд4. Перегляньте в мережі Інтернет відеотури або світлини, які показують красу скандинавської природи.

Слайд5. Слово вчителя.

Слайд6. Послухайте «Норвезький танець №2» Едварда Гріга, в якому музичною мовою композитор зобразив народний побут та суворість норвезької природи. Схарактеризуйте кожну частину танцю.

Слайд7. Запам’ятай.

Слайд8. Симфонічна поема «Фінляндія» композитора Яна Сібеліуса посідає чільне місце у фінській культурі. Послухайте фрагмент поеми, який називається «Серенада далеких холмів».

Слайд9. Що є незвичного у звучанні музичного твору?

Слайд10. Фізкультхвилинка.

Слайд11-12. Пригадаємо текст пісні «Пастух».

Слайд13. Заспівайте французьку народну пісню «Пастух» каноном.

Слайд14. Складіть з четвертних та восьмих тривалостей нот ритмічну вправу. Запропонуйте друзям/подругам виконати ритмічну вправу в парах та в групах.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні