Каталог матеріалів

Урок №23 для 5 класу з образотворчого мистецтва за Масол Л. М. - Архітектурний ансамбль

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку образотворчого мистецтва з використанням навчального посібника «Мистецтво – Л. Масол, О. Просіна»

Урок №23. Архітектурний ансамбль

Архітектурні ансамблі: монастиря, окремої площі, фортеці, палацу. Монументальний живопис в архітектурному синтезі мистецтв (фреска, мозаїка, вітраж, мурал)

Сприймання: Дж.А. Каналетто. Площа Святого Марка. Фото ансамблів: монастрський у Бердичеві, Кам’янець-Подільської фортеці. Фреска Кноського палацю. Вітраж Страсбурзького собору. Мозаїка Софіївського собору в Києві. Мурали

Створення ескізу (імітації) одного з видів монументального мистецтва: вітража, мозаїки, муралу

Мета: виховання в учнів емоційно-ціннісного ставлення до мистецтва та дійсності, розвиток мистецьких художніх інтересів, естетичних потреб; формування системи мистецької грамотності, яка відображає видову, жанрову, стильову специфіку і взаємодію мистецтв; розвиток умінь сприймання, інтерпретації та оцінювання творів мистецтва й художніх явищ; стимулювання здатності учнів до художньо-творчого самовираження в мистецькій діяльності, до здійснення мистецької комунікації; розвиток художніх мистецьких здібностей, креативного мислення, творчого потенціалу; формування потреби в естетизації середовища та готовності до участі в соціокультурному житті.

Обладнання: мультимедійний комплект, фломастери, фарби.

 

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд3. Пригадайте.

Слайд4-8. Слово вчителя

Слайд9-10. Архітектурна грамота

Слайд11. За бажанням дізнайтеся про архітектурну акустику більше.

Слайд12-14. Слово вчителя.

Слайд15-16. Розгляньте зразки монументального живопису.

Слайд17. Гімнастика для очей

Практична діяльність учнів

Слайд18-19. Правила безпеки на уроці образотворчого мистецтва

Слайд20. Створіть ескіз одного з видів монументального мистецтва: вітража, мозаїки або муралу.

Слайд21. Послідовність виконання

Слайд22. Продемонструйте власні роботи.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд23-27. Мистецька скарбничка

Слайд28. Узагальнюємо, аргументуємо, систематизуємо

Підсумок

Слайд29. Самостійне дослідження, медіапошук

Слайд30. Фантазуємо, експериментуємо, діємо

Рефлексія

Слайд31. Оціни роботу за допомогою фразеологізмів

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні