Каталог матеріалів

Урок №21 для 5 класу з літературного читання за Т. Яценко - Урок літератури рідного краю №2. Легенди та перекази нашого краю

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української літератури за підручником «Українська література». Автори: Яценко Т., Пахаренко В., Слижук О. (2022)» для 5 класу за програмою НУШ.

Урок № 21.

Тема. Урок літератури рідного краю №2. Легенди та перекази нашого краю. Легенда «Дніпрові пороги»

Мета: закріпити поняття легенда, вчити доводити за прочитаним твором, до якого жанру він відноситься; розвивати навички читання, письма, монологічного та діалогічного мовлення, аргументування власної думки; виховувати повагу до однокласників, до інакшої думки, до читання та рідного краю.

Очікувані результати:

формування предметних компетентностей: читає легенди у різний спосіб відповідно до мети читання; розрізняє легенди за тематичним спрямуванням та жанровими особливостями; переказує зміст легенд, визначаючи тему, ідею; визначає спільні та різні елементи і форми подібних за певними структурними ознаками текстів; характеризує персонажів, ураховуючи їх емоційний стан, поведінку та вчинки, виявляючи толерантність.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Актуалізація опорних знань.

Слайд 4. Перевірка домашнього завдання.

Слайди 6. Повторення вивченого.

Вивчення нового матеріалу

Слайди 7-10. Читання легенди «Дніпрові пороги».

Слайд 11. Робота з текстом. Складання запитань до прочитаної легенди.

Слайд 12. Гімнастика для очей.

Слайди 13-14. Аналіз легенди. Реальне та фантастичне у творі.

Слайд 15. Міркуємо!

Слайд 16. Відео «Дніпрові пороги».

Слайд 17. Творча майстерня. Робота в групах.

Закріплення вивченого

Слайд 18. Продовжте речення.

Слайд 19. Рефлексія. Вправа «Запитання від віртуального друга».

Слайд 20. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні