Каталог матеріалів

Урок №21 для 5 класу з курсу "Пізнаємо природу" за Д. Біда - Форма і розміри Землі. Як учені довели кулясту форму Землі. Визначаємо на карті та глобусі напрямки

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Пізнаємо природу» з використанням навчального посібника Д. Біда, Т. Гільберг, Я. Колісник.

Урок №21. Форма і розміри Землі. Як учені довели кулясту форму Землі. Визначаємо на карті та глобусі напрямки. Ознайомлення з паралелями та меридіанами.

Мета: формувати в учнів знання про Землю як планету; ознайомити учнів з формою та розмірами Землі, глобусом — моделлю Землі; дати поняття про земну вісь, полюси, екватор; сформувати уявлення про визначальні лінії та точки на глобусі; навчити користуватися картою, глобусом.

Очікувані результати: учень має уявлення про форму та розміри Землі, про земну вісь, полюси, екватор; вміє визначати точки на глобусі, користуватися картою та глобусом.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Організація класу.

Слайд3. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд4. Відгадай загадку.

Слайд5. Розглянь як виглядає наша планета з космосу.

Слайд6. Доповни речення.

Слайд7. Довідничок.

Слайд8. Фернан (Фернандо) Магеллан.

Слайд9. Подорож Фернана (Фернандо) Магеллана.

Слайд10. Астрономи вважали, що Земля плоска й зусібіч оточена океаном.

Слайд11. Земля в уяві стародавніх єгиптян.

Слайд12. Так уявляли форму Землі у Стародавній Індії.

Слайд13. Такою уявляли Землю індіанці Америки.

Слайд14. Перші вчені — дослідники Землі.

Слайд15. Докази кулястості Землі.

Слайд16. Розглянь фото. Який вид буде бачити людина, якщо зійде з гори? Чому?

Слайд17.Гімнастика для очей.

Слайд18. Як Арістотель зрозумів, що Земля має форму кулі?

Слайд19. Запам’ятай.

Слайд20. За малюнком розкажи, яка довжина окружності Землі.

Слайд21. Щоб облетіти Землю на літаку, нам знадобилося б не менше двох діб.

Слайд22. Робота в підручнику.

Слайд23. Слово вчителя.

Слайд24. Так з’явились карти Північної та Південної, Західної та Східної півкуль.

Слайд25. Робота з картою.

Слайд26. Поміркуй.

Слайд27. Домашнє завдання.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд28. Назви те, на що вказує стрілочка.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні