Каталог матеріалів

Урок №18 для 5 класу з літературного читання за Т. Яценко - Легенди українців. Спільне та відмінне в народних казках і легендах. Ознаки фантастичного в легендах.

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української літератури за підручником «Українська література». Автори: Яценко Т., Пахаренко В., Слижук О. (2022)» для 5 класу за програмою НУШ.

Урок № 18.

Тема. Легенди українців. Спільне та відмінне в народних казках і легендах. Ознаки фантастичного в легендах. Види народних легенд. Легенда «Калина»

Мета: познайомити із поняттям легенда, її види; визначати спільне та відмінне в народних казках та легендах; вчити розрізняти ці жанри; розвивати навички читання, письма, монологічного та діалогічного мовлення, уважність, кмітливість, творчі здібності; виховувати повагу до однокласників, до історії країни.

Очікувані результати:

формування предметних компетентностей: уважно слухає легенди, про спільне та відмінне в народних казках і легендах, їх ознаки та види; вичерпно відповідає на запитання за змістом почутого навчального матеріалу; стисло переказує зміст легенд, що вивчаються текстуально; розрізняє види народних легенд і переказів та їх ознаки в порівнянні з народними казками; формулює запитання, щоб уточнити розуміння змісту художніх творів про історичне минуле українського народу, почутого повідомлення про них; розповідає про власний емоційний стан під час сприймання художніх творів, що вивчаються текстуально; читає виразно народні легенди; характеризує порушені в легендах про історичне минуле українського народу проблеми; знаходить у текстах переказів, легенд і художніх творах про історичне минуле українського народу приклади теоретико-літературних понять, пояснює їх сутність; формулює тему та основну думку народних легенд; виокремлює патріотичні мотиви в народних легендах; формулює висновки відповідно до поставленого завдання на основі аналізу народних легенд; аргументує власну оцінку прочитаних творів, наводячи доречні цитати; представляє текстову інформацію з прочитаних творів, використовуючи різні способи і засоби візуалізації їх змісту створює за мотивами прочитаного власний медійний продукт (мультфільм, відеоролик, тощо) і письмові творчі роботи різних жанрів; збагачує власне мовлення окремими засобами художньої виразності із прочитаних творів.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Актуалізація опорних знань.

Слайд 4. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 6. Допишіть пропущене.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 8. Ти вже знаєш.

Слайд 9. Читання легенди «Калина» на с. 70-71. Перевірка прочитаного.

Слайди 10-12. Поміркуй.

Слайд 13. Гімнастика для очей.

Слайд 14. Мовна скарбничка (с. 71).

Слайд 15.Поміркуй.

Слайд 16. Літературознавчий словничок (с. 72).

Слайд 17. Поміркуй.

Закріплення вивченого

Слайд 18-19. Питання – відповідь.

Слайд 20. Рефлексія. Вправа «Відкритий мікрофон».

Слайд 21. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні