Каталог матеріалів

Урок №18 для 5 класу з образотворчого мистецтва за Масол Л. М. - Цирк в архітектурі та живописі

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку образотворчого мистецтва з використанням навчального посібника «Мистецтво – Л. Масол, О. Просіна»

Урок №18. Цирк в архітектурі та живописі

Архітектура циркових споруд (купол, арена, амфітеатр). Віртуальна екскурсія: Колізей. Портрет митця: П. Пікассо

Сприймання: фото споруд цирку, зокрема шапіто, залу (схема). Ю. Мацик. Напарник. Весела музика. П. Пікассо. Акробат і молодий Арлекін. Дівчинка на кулі. Акробати

Створення фоторамки — кумедного клоуна.

Мистецький проєкт «Цирк» (групова робота). Орієнтовні теми: «Цирк Шапіто», «Цирк на воді», «Цирк на льоду», Архітектура цирку», «Циркові професії».

Мета: виховання в учнів емоційно-ціннісного ставлення до мистецтва та дійсності, розвиток мистецьких художніх інтересів, естетичних потреб; формування системи мистецької грамотності, яка відображає видову, жанрову, стильову специфіку і взаємодію мистецтв; розвиток умінь сприймання, інтерпретації та оцінювання творів мистецтва й художніх явищ; стимулювання здатності учнів до художньо-творчого самовираження в мистецькій діяльності, до здійснення мистецької комунікації; розвиток художніх мистецьких здібностей, креативного мислення, творчого потенціалу; формування потреби в естетизації середовища та готовності до участі в соціокультурному житті.

Обладнання: мультимедійний комплект, матеріали на вибір.

 

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд3. Поміркуйте.

Слайд4-7. Слово вчителя

Слайд8. Розгляньте на ілюстраціях форму будівель цирку..

Слайд9. Проаналізуйте і поясни схему циркового залу.

Слайд10-12. Віртуальна екскурсія

Слайд13. Дізнайтеся більше про орнаментику, скориставшись власним ґаджетом.

Слайд14-17. Слово вчителя.

Слайд18-19. Портрет митця. Пабло Пікассо

Слайд20-21. Розгляньте репродукції картин Пабло Пікассо.

Слайд22-27. Дайте відповіді на запитання.

Слайд28. Слово вчителя.

Слайд29. Прослухайте: Гаррі Сомерс. «Пікассо-сюїта» (з документального фільму про художника), Ч. 3. «Цирк. Музика для циркових артистів, які ніби зійшли з полотен Пікассо».

Слайд30-32. Слово вчителя.

Слайд33. Гімнастика для очей

Практична діяльність учнів

Слайд34-35. Правила безпеки на уроці образотворчого мистецтва

Слайд36. Створіть фоторамку — кумедного клоуна.

Слайд37. Послідовність виконання

Слайд38. Продемонструйте власні роботи.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд39-41. Мистецька скарбничка

Слайд42. Узагальнюємо, аргументуємо, систематизуємо

Підсумок

Слайд43. Самостійне дослідження, медіапошук

Слайд44. Фантазуємо, експериментуємо, діємо

Рефлексія

Слайд45. Рефлексія «Запитання від віртуального друга»

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні