Каталог матеріалів

Урок №17 для 5 класу з курсу "Вступ до історії України та громадянської освіти" за О. Гісем - Збереження інформації та історичних пам’яток. Пам’ятники.

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку вступу до історії України та громадянської освіти з використанням навчального посібника «Вступ до історії України та громадянської освіти» (підручник для 5 класу) О. Гісем, О. Мартинюк

Урок №17. Збереження інформації та історичних пам’яток. Пам’ятники

Мета: охарактеризувати та з’ясувати, як зберігається інформація, із якою метою створюють музеї, архіви, бібліотеки та як вони працюють; пояснити, чим відрізняються історичні пам’ятки й пам’ятники; охарактеризувати пам’ятки як скарб, гордість і надбання народу; ознайомити з найвідомішими українськими пам’ятками; акцентувати увагу на значенні спеціальних установ (музеїв, архівів, бібліотек, історико-архітектурних заповідників) для збереження історичних джерел; переконувати в необхідності критичного ставлення до історичних джерел і залучення різних джерел інформації для достовірного відображення минулого.

Очікувані результати: учень може дати визначення поняття «музей», «архів», «бібліотека», «історична пам’ять», «пам’ятник»; пояснити, чим відрізняються історичні пам’ятки й пам’ятники; називати та розпізнавати за зображеннями найвідоміші українські пам’ятки; пояснити значення спеціальних установ (музеїв, архівів, бібліотек, історико-архітектурних заповідників) для збереження історичних джерел.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 4. Бесіда за запитаннями

Слайд 5. Робота з ілюстраціями

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 6. Робота з підручником

Слайд 7. Робота з термінами і поняттями

Слайд 8. Перегляд відео

Слайд 9. Робота в групах

Слайд 10-12. Робота з термінами і поняттями

Слайд 13. Розповідь вчителя

Слайд 14. Робота з ілюстраціями. Творче завдання

Слайд 15. Гімнастика для очей

Слайд 16. Колективне обговорення

Слайд 17. Робота з термінами і поняттями

Слайд 18. Коментоване читання

Слайд 19-20. Робота з термінами і поняттями

Слайд 21. Робота з підручником

Слайд 22. Online завдання

Слайд 23. Робота в групах

Слайд 24. Робота в парах

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 25. Фронтальне опитування

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні