Каталог матеріалів

Урок №16 для 5 класу з курсу "Вступ до історії України та громадянської освіти" за О. Гісем - Робота з інформацією та історичними джерелами .

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку вступу до історії України та громадянської освіти з використанням навчального посібника «Вступ до історії України та громадянської освіти» (підручник для 5 класу) О. Гісем, О. Мартинюк

Урок №16. Робота з інформацією та історичними джерелами

Мета: охарактеризувати особливості інформаційних процесів та роботи з інформацією; з’ясувати важливість інформації історичних джерел для дослідження історії; формувати вміння розпізнавати та проводити первинний аналіз історичних джерел; акцентувати увагу на значенні спеціальних установ (музеїв, архівів, бібліотек, історико-архітектурних заповідників) для збереження історичних джерел; переконувати в необхідності критичного ставлення до історичних джерел і залучення різних джерел інформації для достовірного відображення минулого.

Очікувані результати: учень може дати визначення поняття «історичне джерело», назвати види історичних джерел; може кількома реченнями пояснити, звідки історики дізнаються про минуле; Може перелічити основні інформаційні процеси, пояснити, як правильно відбирати інформацію; уміє знаходити потрібну інформацію в підручнику та мережі Інтернет, продовжує формувати основні предметні компетентності.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 4. Бесіда за запитаннями

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 5-6. Розповідь вчителя

Слайд 7. Творче завдання

Слайд 8. Робота з ілюстраціями

Слайд 9-10. Робота з термінами і поняттями

Слайд 11. Робота з підручником

Слайд 12. Гімнастика для очей

Слайд 13-16. Робота з термінами і поняттями

Слайд 17. Коментоване читання

Слайд 18. Робота в групах

Слайд 19. Колективне обговорення

Слайд 20. Робота в парах

Слайд 21-22. Розповідь вчителя

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 23. Фронтальне опитування

Слайд 24. Online завдання

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні