Каталог матеріалів

Урок №14 для 5 класу з літературного читання за Т. Яценко - Значення мотиву сну та змалювання родинних взаємин між сестрами.

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української літератури за підручником «Українська література». Автори: Яценко Т., Пахаренко В., Слижук О. (2022)» для 5 класу за програмою НУШ.

Урок № 14.

Тема. Значення мотиву сну та змалювання родинних взаємин між сестрами. Осмислення символічного змісту казки-притчі В. Шевчука «Чотири сестри»

Мета: повторити поняття алегорія, знаходити її в казці; познайомити із поняття притча, казка-притча; визначати проблеми у творі; розвивати навички читання, письма, монологічного та діалогічного мовлення, аргументування власної думки; виховувати повагу до однокласників, до інакшої думки, до світу природи.

Очікувані результати:

формування предметних компетентностей: уважно слухає літературні казки, інформацію про особливості жанру казки; стисло переказує зміст казок; унаочнює та візуалізує почуте повідомлення (самостійно або з допомогою вчителя), використовуючи різні засоби (схеми, таблиці, тощо) для відтворення змісту, структурування навчальної інформації; розрізняє ознаки казок, особливості їх побудови, елементи реального та фантастичного в них; читає виразно казки, ознайомлюється з інтерпретаціями казок у різних видах мистецтва, зокрема з екранізаціями та мультиплікаційними версіями казок (за бажанням); висловлює свої міркування про здобутий естетичний досвід; характеризує порушені в казках проблеми; знаходить у текстах казок теоретико-літературні поняття, пояснює їх сутність; формулює тему та основну думку казок, рекомендованих для текстуального вивчення; характеризує емоційний стан персонажів казок, їхню поведінку та вчинки, виявляючи толерантність висловлює в усній та/або письмовій формі власні почуття, враження, викликані вивченими казками, своє ставлення до зображених у творах людей, подій, ситуацій, явищ тощо; обирає для самостійного ознайомлення тексти казок і наводить аргументи щодо свого вибору; ефективно використовує інформаційні ресурси (бібліотеки, сайти тощо) для задоволення власних читацьких потреб і розширення кола читацьких інтересів; передає текст казок графічно та трансформує графічну інформацію в тестову; створює за мотивами прочитаних казок письмові творчі роботи різних жанрів, власний медійний продукт (мультфільм, театральну сценку, відеоролик тощо); збагачує власне мовлення окремими засобами художньої виразності народних казок.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Актуалізація опорних знань.

Слайд 4. Перевірка домашнього завдання.

Слайди 6. Online завдання.

Вивчення нового матеріалу

Слайди 8-9. Поміркуйте.

Слайд 10. Ти вже знаєш.

Слайд 11. Літературознавчий клуб.

Слайд 12. Гімнастика для очей.

Слайди 13-14. Аналізуємо.

 Слайд 15. Літературознавчий словничок.

Слайд 16. У колі мистецтв.

Слайд 17. Поміркуй.

Слайд 18. Концерт для скрипки «Весна» із циклу А. Вівальді «Чотири пори року».

Слайд 19. Поміркуй.

Слайд 20. Робота в групах. Читай і досліджуй.

Закріплення вивченого

Слайд 21. Питання – відповідь.

Слайд 22. Рефлексія. Вправа «Відкритий мікрофон».

Слайд 23. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні