Каталог матеріалів

Урок №135 для 5 класу з української мови за О. Авраменко - Лексикологія. Будова слова й орфографія.

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова» О. Авраменко для 5 класу за програмою НУШ.

 

Урок №135. Лексикологія. Будова слова й орфографія

Мета: узагальнити знання учнів з розділу «Лексикологія», «Будова слова», «Орфографія»; удосконалити знання про «однозначні слова», «багатозначні слова», «синоніми», «антоніми», «пароніми», «омоніми» «префікс», «суфікс», «корінь», «закінчення», «основа слова»; обґрунтовувати важливість бережного ставлення до мови; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни.

Очікувані результати:  учень/учениця вирізняє лексичні явища у своєму та чужому мовленні, пояснює їхню суть; порівнює та зіставляє слова, що належать до певних груп за вивченими ознаками; виокремлює та розрізняє значення багатозначних слів, синонімів, пряме й переносне значення; розрізняє відому і частково нову для себе інформацію; виявляє і виправляє помилки, допущені в тексті з урахуванням засвоєних мовних норм; вживає слова відповідно до їхнього лексичного значення.

Обладнання: мультимедійний комплект.

 

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку.

Слайд 5. Запишіть сьогоднішню дату.

Слайд 6. Актуалізація опорних знань.

Слайд 7. Актуалізація опорних знань.

Слайд 8. Актуалізація опорних знань.

Слайд 9. Заповніть таблицю. Наведіть власні приклади.

Слайд 10. Доберіть синоніми до слів

Слайд 11. Доберіть антоніми до слів.

Слайд 12. Гра «Хто швидше?» Розберіть самостійно слова за будовою.

Слайд 13. Виконайте завдання.

ІІ. Основна частина

Слайд 14-17. Прочитайте текст і виконайте завдання. Які типи мовлення поєднано в цьому тексті? Доберіть до нього заголовок із двох-трьох слів.

Слайд 18-19. Прочитайте текст і виконайте завдання. Випишіть виділені слова, доберіть до них антоніми й запишіть їх (за зразком).

Слайд 20-22. Прочитайте текст і виконайте завдання. Поясніть лексичне значення виділених слів.

Слайд 23-25. Прочитайте текст і виконайте завдання. Розберіть самостійно за будовою виділені слова. Знайдіть і випишіть спільнокореневі слова, позначте в них корінь.

Слайд 26. Гімнастика для очей.

Слайд 27-28. Щоденні 5.

Слайд 29-33. Онлайн завдання.

Слайд 34. Заповніть карту знань разом із вчителем та однокласниками. Для цього перейдіть за посиланням. Проявляйте творчість.

Можете робити схематичні малюнки.

ІІІ. Заключна частина

Домашнє завдання

Слайд 35. Пояснення домашнього завдання.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 36. Рефлексія. Вправа «Рюкзачок».

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні