Каталог матеріалів

Урок №130 для 5 класу з української мови за О. Авраменко - Пряма мова. Діалог.

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова» О. Авраменко для 5 класу за програмою НУШ.

 

Урок №130. Пряма мова. Діалог

Мета: ознайомити учнів із поняттям «пряма мова»; вчити шукати у реченнях слова автора й пряму мову; визначати, де стоять слова автора – перед чи після прямої мови; формувати навички самостійної роботи; удосконалювати пунктуаційну грамотність; розвивати логічне мислення, творчу уяву, мовленнєві навички; обґрунтовувати важливість бережного ставлення до мови; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни.

 Очікувані результати: учень/учениця вирізняє синтаксичні одиниці у своєму та чужому мовленні, пояснює їхню суть; порівнює та зіставляє синтаксичні одиниці за визначеними ознаками; використовує різноманітні синтаксичні конструкції в різних повідомленнях у спеціальних (захищених) цифрових сервісах і соцмережах; відтворює зміст почутого тексту з увагою до конкретних синтаксичних одиниць; визначає мету повідомлення простим реченням; висловлює власні почуття і враження щодо зображених у тексті людей, подій, ситуацій, ставлення до них; характеризує емоційний стан літературного персонажа, його поведінки, вчинків засобами простого й складного речень, виявляючи толерантність; перефразовує репліки в діалозі відповідно до поставленого завдання; арґументує власну оцінку прочитаного тексту (художнього тексту, медіатексту тощо) за допомогою складного речення; описує власні літературні вподобання засобами речень з однорідними членами.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку.

Слайд 5. Запишіть сьогоднішню дату.

Слайд 6. Актуалізація опорних знань.

Слайд 7. Робота в парах.

ІІ. Основна частина

Слайд 9. Прочитайте речення та виконайте завдання.

Слайд 10. Запам’ятайте.

Слайд 11. Запам’ятайте.

Слайд 12. Запам’ятайте.

Слайд 13. Прочитайте речення та виконайте завдання. Визначте слова автора та пряму мову. Прокоментуйте розділові знаки.

Слайд 14. Гімнастика для очей.

Слайд 15-16. Щоденні 5.

Слайд 17. Перепишіть речення та розставте розділові знаки.

Слайд 18. Перевірте себе.

Слайд 19. Запам’ятайте.

Слайд 20. Запам’ятайте.

Слайд 21. Прочитайте текст і прокоментуйте розділові знаки, ужиті для оформлення діалогу.

Слайд 22. Творче конструювання. Складіть приклади речень за поданими схемами.

ІІІ. Заключна частина

Домашнє завдання

Слайд 23. Пояснення домашнього завдання.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 24. Рефлексія. Вправа «Обери цукерку».

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні