Каталог матеріалів

Урок №12 для 9 класу з курсу "Мистецтво" за Л.М. Масол - У пошуках художньої експресії

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку мистецтва з використанням навчального посібника «Мистецтво – Л. Масол»

Урок №12. У пошуках художньої експресії

Сюрреалізм Фовізм Додекафонія

Художні твори: А. Шенберг. Автопортрет; А. Матісс. Фіолетовий халат, Урок музики; А. Дерен. Сушка вітрил, Поворот дороги; С. Далі. композиція «Сталість пам’яті», Невільничий ринок, Тайна вечеря; Леонардо да Вінчі. Тайна вечеря.

Музичні твори: А. Шенберг «Місячний П’єро» (№5 «Вальс Шопена», №6 «Мадонна»). Ф. Шопен. Вальс.

Виконання: Н. Май «У моєму краї»

Мета: виховання в учнів емоційно-ціннісного ставлення до мистецтва та дійсності, розвиток мистецьких художніх інтересів, естетичних потреб; формування системи мистецької грамотності, яка відображає видову, жанрову, стильову специфіку і взаємодію мистецтв; розвиток умінь сприймання, інтерпретації та оцінювання творів мистецтва й художніх явищ; стимулювання здатності учнів до художньо-творчого самовираження в мистецькій діяльності, до здійснення мистецької комунікації; розвиток художніх мистецьких здібностей, креативного мислення, творчого потенціалу; формування потреби в естетизації середовища та готовності до участі в соціокультурному житті.

Обладнання: мультимедійний комплект.

 

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд3. Обговоріть.

Слайд4-7. Слово вчителя

Слайд8. Обговоріть.

Слайд9-14. Портрет митця

Слайд15. Прослухайте: А. Шенберг. «Місячний П’єро» (№ 5 «Вальс Шопена»).

Слайд16. Прослухайте: А. Шенберг. «Місячний П’єро» (№ 6 «Мадонна»).

Слайд17. Прослухайте: Ф. Шопен. Вальс.

Слайд18. Обговоріть.

Слайд16. Прослухайте: К. Орф. Кантата «Карміна Бурана». О, фортуно!

Слайд19. Портрет митця

Слайд20. Гімнастика для очей

Слайд21-24. Слово вчителя

Слайд25. Обговоріть.

Слайд26-28. Слово вчителя

Слайд29. Обговоріть.

Слайд30-34. Слово вчителя

Слайд35. Порівняйте сюрреалістичну картину і ренесансну фреску на відому біблійну тему. Визначте, чим відрізняються композиції творів.

Слайд36. Слово вчителя

Слайд37. Виконуємо пісню Н. Май «У моєму краї».

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд38-40. Мистецька скарбничка

Слайд41. Узагальнюємо, аргументуємо, систематизуємо

Підсумок

Слайд42. Професійні випробування

Слайд43. На дозвіллі …

Рефлексія

Слайд44. Рефлексія «Запитання від віртуального друга»

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні