Каталог матеріалів

Урок №12 для 5 класу з літературного читання за Т. Яценко - Соціальні мотиви в казці Лесі Українки «Лелія»

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української літератури за підручником «Українська література». Автори: Яценко Т., Пахаренко В., Слижук О. (2022)» для 5 класу за програмою НУШ.

Урок № 12.

Тема. Соціальні мотиви в казці Лесі Українки «Лелія»

Мета: повторити поняття дійова особа, пейзаж, портрет; розвивати навички читання, письма, монологічного та діалогічного мовлення, аргументування власної думки; виховувати повагу до однокласників, до інакшої думки, до світу природи.

Очікувані результати:

формування предметних компетентностей: уважно слухає літературні казки, інформацію про особливості жанру казки; стисло переказує зміст казок; унаочнює та візуалізує почуте повідомлення (самостійно або з допомогою вчителя), використовуючи різні засоби (схеми, таблиці, тощо) для відтворення змісту, структурування навчальної інформації; розрізняє ознаки казок, особливості їх побудови, елементи реального та фантастичного в них; читає виразно казки, ознайомлюється з інтерпретаціями казок у різних видах мистецтва, зокрема з екранізаціями та мультиплікаційними версіями казок (за бажанням); висловлює свої міркування про здобутий естетичний досвід; характеризує порушені в казках проблеми; знаходить у текстах казок теоретико-літературні поняття, пояснює їх сутність; формулює тему та основну думку казок, рекомендованих для текстуального вивчення; характеризує емоційний стан персонажів казок, їхню поведінку та вчинки, виявляючи толерантність висловлює в усній та/або письмовій формі власні почуття, враження, викликані вивченими казками, своє ставлення до зображених у творах людей, подій, ситуацій, явищ тощо; обирає для самостійного ознайомлення тексти казок і наводить аргументи щодо свого вибору; ефективно використовує інформаційні ресурси (бібліотеки, сайти тощо) для задоволення власних читацьких потреб і розширення кола читацьких інтересів; передає текст казок графічно та трансформує графічну інформацію в тестову; створює за мотивами прочитаних казок письмові творчі роботи різних жанрів, власний медійний продукт (мультфільм, театральну сценку, відеоролик тощо); збагачує власне мовлення окремими засобами художньої виразності народних казок.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Актуалізація опорних знань.

Слайд 4. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 6. Online завдання.

Вивчення нового матеріалу

Слайди 8-11. Міркуємо (за прочитаними вдома сторінками).

Слайд 12. У колі мистецтв (с. 57)

Слайд 13. Міркуємо (за прочитаними вдома сторінками).

Слайд 14. Гімнастика для очей.

Слайд 15. Ти вже вмієш.

Слайди 16-17. Поміркуйте.

Слайд 18. Мовна скарбничка.

Слайд 19. Читай і досліджуй. Робота в групах (с.58)

Закріплення вивченого

Слайд 20-21. Питання – відповідь.

Слайд 22. Рефлексія. Вправа «Піраміда знань».

Слайд 23. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні