Каталог матеріалів

Урок №119 для 5 класу з української мови за О. Авраменко - Тренувальні вправи. Узагальнювальне слово в реченні з однорідними членами.

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова» О. Авраменко для 5 класу за програмою НУШ.

 

Урок №119. Тренувальні вправи. Узагальнювальне слово при однорідних членах речення

Мета: поглибити знання учнів про однорідні члени речення, навчити знаходити їх у реченні, формувати вміння ставити розділові знаки в реченні з однорідними членами; ознайомити із поняттям «узагальнювальне слово» при однорідних членах речення; удосконалювати пунктуаційну грамотність; розвивати логічне мислення, творчу уяву, мовленнєві навички; обґрунтовувати важливість бережного ставлення до мови; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни.

 Очікувані результати: учень/учениця вирізняє синтаксичні одиниці у своєму та чужому мовленні, пояснює їхню суть; порівнює та зіставляє синтаксичні одиниці за визначеними ознаками; використовує різноманітні синтаксичні конструкції в різних повідомленнях у спеціальних (захищених) цифрових сервісах і соцмережах; відтворює зміст почутого тексту з увагою до конкретних синтаксичних одиниць; визначає мету повідомлення простим реченням; висловлює власні почуття і враження щодо зображених у тексті людей, подій, ситуацій, ставлення до них; характеризує емоційний стан літературного персонажа, його поведінки, вчинків засобами простого й складного речень, виявляючи толерантність; перефразовує репліки в діалозі відповідно до поставленого завдання; арґументує власну оцінку прочитаного тексту (художнього тексту, медіатексту тощо) за допомогою складного речення; описує власні літературні вподобання засобами речень з однорідними членами.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку.

Слайд 5. Запишіть сьогоднішню дату.

Слайд 6. Актуалізація опорних знань.

Слайд 7. Заповніть таблицю.

Слайд 8. З’ясуйте, який розділовий знак і де саме потрібно поставити, щоб змінився зміст речення. Відповідь обґрунтуйте.

Слайд 9. Перебудуйте речення так, щоб узагальнювальні слова були перед однорідними членами речення. Перебудовані речення запишіть, розставляючи пропущені розділові знаки. Чи залишиться тире?

ІІ. Основна частина

Слайд 11. Прочитайте речення та виконайте завдання. Перепишіть речення, розставляючи пропущені розділові знаки. Підкресліть узагальнювальні слова й однорідні члени речення відповідно до їхньої синтаксичної ролі в реченні.

Слайд 12. Перевірте себе.

Слайд 13. Виконайте тестові завдання.

Слайд 14. Виконайте тестові завдання.

Слайд 15. Виконайте тестові завдання.

Слайд 16. Гімнастика для очей.

Слайд 17-18. Щоденні 5.

Слайд 19. Словникова робота.

Слайд 20. Доповніть речення однорідними членами та запишіть їх.

Слайд 21. Виберіть розділовий знак, який можна поставити на місці пропуску в реченні. Для кожного речення правильним є лише один розділовий знак.

Слайд 22. Перевірте себе.

Слайд 23. Культура мовлення.

ІІІ. Заключна частина

Домашнє завдання

Слайд 24. Пояснення домашнього завдання.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 25. Рефлексія. Вправа «Панда-дослідник».

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні