Каталог матеріалів

Урок №119 для 3 класу з української мови за Захарійчук М. Д. - Текст та його ознаки. Заголовок

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови з використанням навчального посібника УКРАЇНСЬКА МОВА ТА ЧИТАННЯ (у 2-х частинах) Мар’яни Захарійчук

 

Урок №119. Текст та його ознаки. Заголовок.

 

Мета: дати визначення поняттю «текст», схарактеризувати його ознаки; навчати підбирати заголовок до тексту; розвивати орфографічні навички, мислення; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати вміння інтонувати, складати речення зі слів; виховувати любов до природи, розвивати естетичний смак, почуття прекрасного.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 7. Прочитай дві групи речень. У якій групі речення зв’язані за змістом? Яку групу речень можна назвати текстом? Про що автор розказує в цьому тексті?

Слайд 8. Розглянь малюнки до кожної групи речень. Що не так? Які із запропонованих малюнків відображають зміст тексту, а які — окремих речень? Виправ художника.

Слайд 9. Запам’ятай!

Слайд 10. Спиши з тексту речення, у яких прикметник золотий вживається в переносному значенні. Зверни увагу на підкреслене слово. Яка це частина мови?

Слайд 11. Рухлива вправа.

Слайд 12. Прочитай текст. Зверни увагу, хто написав казку про горобчика. Що тобі відомо про Лесю Українку? Розкажи. Доведи, що це текст. Визнач тему й основну думку тексту.

Слайд 13. Спиши речення, яке виражає основну думку тексту.

Слайд 14. Фізкультхвилинка.

Слайд 15. Розглянь кадри з мультфільму про горобчика за казкою Лесі Українки «Біда навчить». До кого звертався горобчик, крім крука, щоб його розуму навчили?

Слайд 16. Яка назва казки? Це — заголовок тексту.

Слайд 17. Склади до кожного кадру спонукальне речення, у якому передай прохання горобчика. Він використовував такі звертання: тітонько, дядечку, друже. Запиши.

Слайд 18-19. Пояснення домашнього завдання.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні