Каталог матеріалів

Урок №114 для 3 класу з української мови за Захарійчук М. Д. - Словосполучення в групі підмета й присудка

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови з використанням навчального посібника УКРАЇНСЬКА МОВА ТА ЧИТАННЯ (у 2-х частинах) Мар’яни Захарійчук

 

Урок №114. Словосполучення в групі підмета й присудка.

 

Мета: удосконалювати навички визначати в реченні підмет та присудок, знаходити в реченні словосполучення в групі підмета та присудка; закріплювати вміння встановлювати зв'язок між словами у реченні; розвивати мовлення та спостережливість; розвивати орфографічні навички, мислення; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати любов до природи, розвивати естетичний смак, почуття прекрасного.

 

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 10. Прочитай речення. Розгляньте схему другого речення. Зверніть увагу, якого головного члена речення стосуються слова щиро, відкрито й утворюють із ним словосполучення.

Слайд 11. Зроби схему першого речення. Зверни увагу, з яким головним членом речення, підметом чи присудком, утворюють словосполучення другорядні члени? Зроби висновок.

Слайд 12. Зроби схему першого речення. Запиши.

Слайд 13. Рухлива вправа.

Слайд 14. Прочитайте текст. Розглянь схему першого речення. Скільки членів речення стосується підмета? Скільки — присудка? Зроби висновок.

Слайд 15-16. Зроби схему другого й третього речень. Скільки членів речення стосується підмета, а скільки — присудка?

Слайд 17. Спиши речення, яке складається тільки з головних членів.

Слайд 18. Фізкультхвилинка.

Слайд 19. Прочитай та добери до поданих залежні слова за запитаннями.

Слайд 20. Склади речення зі словосполученнями (вибір власний). Запиши.

Слайд 21-22. Пояснення домашнього завдання.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні