Каталог матеріалів

Урок №11 для 5 класу з курсу "Вступ до історії України та громадянської освіти" за І. Щупак - Способи упорядкування хронологічних даних

 «____»___________.20___ року

Конспект уроку вступу до історії України та громадянської освіти з використанням навчального посібника «Вступ до історії України та громадянської освіти» (підручник для 5 класу) І. Щупак

Урок № 11. Способи упорядкування хронологічних даних

Мета: ознайомити здобувачів освіти з одиницями вимірювання історичного часу та особливостями лічби часу в історії; ознайомити зі способами упорядкування хронологічних даних; продемонструвати, як за допомогою лінії історичного часу встановлювати хронологічну послідовність подій, створювати хронологічні та синхронізовані таблиці; ознайомити учнів з тим, як історики рахують час події; формувати первинні хронологічні уміння, формувати вміння працювати в групах, парах, розв’язувати історичні задачі, висловлювати власну думку, робити висновки; розвивати в учнів інтерес до історії.

Очікувані результати: Після цього уроку учні будуть: знати одиниці вимірювання часу, поняття «рік», «століття», «тисячоліття», «ера» поняття «літочислення»; вміти визначати за визначеним вчителем алгоритмом розташовувати події у хронологічній послідовності та століття, коли відбулась подія;створювати хронологічні та синхронізовані таблиці; усвідомлювати важливість правильного визначення історичного часу для розуміння логіки історичних процесів.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 3. Фронтальна бесіда

Слайд 4. Самостійна робота

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 5. Розповідь вчителя

Слайд 6. Робота з термінами і поняттями

Слайд 7. Робота з ілюстраціями. Практичне завдання

Слайд 8. Робота з термінами і поняттями

Слайд 9-10. Практичне завдання

Слайд 11. Робота з термінами і поняттями

Слайд 12-13. Розповідь вчителя

Слайд 14-15. Практичне завдання. Робота з таблицею

Слайд 16. Гімнастика для очей

Слайд 17. Робота з термінами і поняттями

Слайд 18-19. Розповідь вчителя

Слайд 20-21. Практичне завдання. Робота з таблицею

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 22. Фронтальна бесіда

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні