Каталог матеріалів

Урок №11 для 5 класу з літературного читання за Т. Яценко - Леся Українка. «Лелія». Короткі біографічні відомості про дитинство письменниці. Чарівні перетворення, їх роль у казці

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української літератури за підручником «Українська література». Автори: Яценко Т., Пахаренко В., Слижук О. (2022)» для 5 класу за програмою НУШ.

Урок № 11.

Тема. Леся Українка. «Лелія». Короткі біографічні відомості про дитинство письменниці. Чарівні перетворення, їх роль у казці

Мета: повторити поняття літературна казка, її ознаки, познайомити із поняттям дійова особа, пейзаж; розвивати навички читання, письма, монологічного та діалогічного мовлення, аргументування власної думки; виховувати повагу до однокласників, до інакшої думки, до світу природи.

Очікувані результати:

формування предметних компетентностей: уважно слухає літературні казки, інформацію про особливості жанру казки; стисло переказує зміст казок; унаочнює та візуалізує почуте повідомлення (самостійно або з допомогою вчителя), використовуючи різні засоби (схеми, таблиці, тощо) для відтворення змісту, структурування навчальної інформації; розрізняє ознаки казок, особливості їх побудови, елементи реального та фантастичного в них; читає виразно казки, ознайомлюється з інтерпретаціями казок у різних видах мистецтва, зокрема з екранізаціями та мультиплікаційними версіями казок (за бажанням); висловлює свої міркування про здобутий естетичний досвід; характеризує порушені в казках проблеми; знаходить у текстах казок теоретико-літературні поняття, пояснює їх сутність; формулює тему та основну думку казок, рекомендованих для текстуального вивчення; характеризує емоційний стан персонажів казок, їхню поведінку та вчинки, виявляючи толерантність висловлює в усній та/або письмовій формі власні почуття, враження, викликані вивченими казками, своє ставлення до зображених у творах людей, подій, ситуацій, явищ тощо; обирає для самостійного ознайомлення тексти казок і наводить аргументи щодо свого вибору; ефективно використовує інформаційні ресурси (бібліотеки, сайти тощо) для задоволення власних читацьких потреб і розширення кола читацьких інтересів; передає текст казок графічно та трансформує графічну інформацію в тестову; створює за мотивами прочитаних казок письмові творчі роботи різних жанрів, власний медійний продукт (мультфільм, театральну сценку, відеоролик тощо); збагачує власне мовлення окремими засобами художньої виразності народних казок.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Актуалізація опорних знань.

Слайд 4. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 6. Допишіть пропущене.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 8. Читання казки Лесі Українки «Лелія» (с. 46-47). Міркуємо.

Слайди 9-10. Читання казки Лесі Українки «Лелія» (с. 48). Міркуємо.

Слайд 11. Читання казки Лесі Українки «Лелія» (с. 49-50). Міркуємо.

Слайд 12. Гімнастика для очей.

Слайд 13. Мовна скарбничка.

Слайди 14-15. Літературознавчий клуб. Читання інформації про Лесю Українку (с. 56).

Слайд 16. Літературознавчий словничок (с. 56-57).

Слайд 17. У колі мистецтв.

Слайд 18. «Вальс квітів» - фрагмент із балету П. Чайковського «Лускунчик».

Закріплення вивченого

Слайд 19-20. Питання – відповідь.

Слайд 21. Рефлексія. Вправа «Загадкові листи».

Слайд 22. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні