Каталог матеріалів

Урок №11 для 9 класу з хімії за О. Ярошенко - Електролітична дисоціація. Електроліти та неелектроліти. Навчальний проєкт.

« »__________20____року

Конспект уроку з хімії з використанням навчально-методичного комплекту «Хімія 9 клас О.Г. Ярошенко (підручник, навчальний зошит, методичний супровід для учителя).

Урок №11. Електролітична дисоціація. Електроліти та неелектроліти.

Мета: формувати уявлення учнів про процеси, що відбуваються в розчинах; ознайомити з поняттям «електролітична дисоціація»; пояснити залежність електролітичної дисоціації від будови молекул розчиненої речовини й розчинника; ознайомити учнів з поділом речовин на електроліти й неелектроліти за електропровідністю в розчині або розплаві. Розвивати вміння узагальнювати та робити висновки. Виховувати бажання отримувати нові знання.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Слайд 1-3. Повідомлення теми і мети уроку. Створення позитивного психологічного клімату класу.

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 4. Електричний струм — упорядкований, спрямований рух електрично заряджених частинок у речовині чи у вакуумі.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 5. З курсу природознавства та фізики ви знаєте, що метали проводять електричний струм. Чому ця властивість притаманна металам? Ag, Au, Cu мають найвищу електропровідність. Деякі неметали, наприклад графіт, теж може проводити струм.

А чи проводить струм вода?

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 6. Чи всі речовини проводять електричний струм?

 Слайд 7. Електрична провідність.

Слайд 8. Електролітична дисоціація − це розпад речовин на вільно рухливі йони під впливом полярних молекул розчинника або в розплаві.

Слайд 9. Демонстрація дослідів.

Слайд 10. Механізм дисоціації сполук з йонним зв'язком.

Слайд 11. Схема дисоціації полярної молекули хлороводню.

Слайд 12. Речовини у розчинах.

Слайд 13. Робота в зошиті.

Слайд 14. Перегляд відео.

Слайд 15. Хімічні факти.

Слайд 16. Робота з підручником.

Слайд 17. Поміркуй.

Слайд 18. Умови перебігу реакцій йонного обміну «до кінця» (правило Бертолле).

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 19. Механізм процесу електричної дисоціації.

Слайд 20. Наведіть приклад.

Слайд 21-22. Робота в парах.

Слайд 23. Гімнастика для очей.

Слайд 24. Які із речовин будуть проводити електричний струм: хлоридна кислота, кисень, натрій хлорид, натрій гідроксид, спирт, ацетон, кальцій гідроксид, глюкоза, вуглекислий газ, сульфатна кислота ?

УСЗ (узагальнення і систематизація знань)

Слайд 25. Перевір свої знання.

Слайд 26. Моделюємо ситуацію.

Слайд 27. Бесіда з учнями.

Підсумок

Рефлексія

Домашнє завдання

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні