Каталог матеріалів

Урок №103 з української мови для 7 класу за О. Авраменко - Основні орфограми

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори: Авраменко О., Тищенко З. (2024)» для 7 класу за програмою НУШ.

Урок № 103.

Тема. Узагальнення та систематизація вивченого. Основні орфограми

Мета: повторити та узагальнити теоретичний матеріал з вивчених розділів граматики української мови; систематизувати знання про основні орфограми; удосконалити вміння розбирати слова за будовою; розвивати навички правильного вживання граматичних форм в усному та писемному мовленні; розвивати логічне мислення, увагу, пам'ять, вміння порівнювати та узагальнювати; сприяти розвитку культури мовлення та збагаченню словникового запасу учнів; виховувати повагу до української мови, її багатства та краси; формувати відповідальне ставлення до власного мовлення.

Очікувані результати:

формування предметних компетентностей: учень/учениця знає основні правила написання слів; добирає прикметники до характеристики певного слова; уставляє пропущені літери та пояснює орфограми; розв’язує ребуси; збагачує словниковий запас; розв’язує тестові завдання.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Актуалізація опорних знань.

Слайди 3-5. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 6. Вправа Online.

Слайд 10. Спостереження. Розгадайте ребус і виконайте завдання.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 11. Робота в парах. Перепишіть слова, уставивши, де треба, букви. Обміняйтеся зошитами для взаємоперевірки.

Слайд 12. Перевір себе.

Слайди 13-14. Прочитайте текст і виконайте завдання. Які художні засоби авторка використала для зображення дощу? Випишіть слова, заповнюючи, де треба, пропуски та знімаючи риску. Продовжте тематичну «павутинку» з прикметників (не менше п’яти) до образу дощу.

Слайд 15-16. Перевір себе.

Слайд 17. Гімнастика для очей.

Слайди 18-19. Щоденні 5.

Слайд 20. Розгляньте написи. Знайдіть і виправте граматичні помилки в написах. Складіть і запишіть речення з відредагованими словосполученнями.

Слайди 21-22. Запам’ятайте значення паронімів.

Закріплення вивченого

Слайд 23. Виконайте завдання в тестовій формі.

Слайд 24. Рефлексія «Рефлексія «Запитання від віртуального друга».

Слайд 25. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні