Каталог матеріалів

Урок №102 з української мови для 7 класу за О. Авраменко - Особливості вживання окремих граматичних форм

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори: Авраменко О., Тищенко З. (2024)» для 7 класу за програмою НУШ.

Урок № 102.

Тема. Узагальнення та систематизація вивченого. Особливості вживання окремих граматичних форм

Мета: повторити та узагальнити теоретичний матеріал з вивчених розділів граматики української мови; систематизувати знання про особливості вживання окремих граматичних форм (іменників, прикметників, дієслів, займенників, прислівників, прийменників, сполучників, часток); удосконалити вміння знаходити та аналізувати граматичні форми в тексті; розвивати навички правильного вживання граматичних форм в усному та писемному мовленні; розвивати логічне мислення, увагу, пам'ять, вміння порівнювати та узагальнювати; сприяти розвитку культури мовлення та збагаченню словникового запасу учнів; виховувати повагу до української мови, її багатства та краси; формувати відповідальне ставлення до власного мовлення.

Очікувані результати:

формування предметних компетентностей: учень/учениця розрізняє різні граматичні форми; правильно вживає граматичні форми в усному та писемному мовленні; аналізує тексти з точки зору вживання лексичних та граматичних помилок; пояснює особливості вживання окремих граматичних форм; збагачує словниковий запас; розв’язує тестові завдання.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Актуалізація опорних знань.

Слайди 3-5. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 9. Спостереження. Розгляньте світлини та виконайте завдання.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 10. Перепишіть речення, утворивши від дієслів, що в дужках, потрібну граматичну форму. Прокоментуйте особливості творення граматичних форм дієслова.

Слайд 11. Перевір себе.

Слайд 12. Відредагуйте та запишіть деформовані сполуки слів і словосполучення. Розберіть за будовою правильний варіант виділених слів.

Слайд 13. Перевір себе.

Слайд 14. Гімнастика для очей.

Слайди 15-16. Щоденні 5.

Слайд 17. Розгляньте написи. Знайдіть і виправте граматичні помилки в написах. Складіть і запишіть речення з відредагованими словосполученнями.

Слайди 18-20. Запам’ятовуємо наголос.

Закріплення вивченого

Слайди 21-23. Виконайте завдання в тестовій формі.

Слайд 24. Рефлексія «Загадкові листи».

Слайд 25. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні