Каталог матеріалів

Урок №101 з української мови для 7 класу за О. Авраменко - Розряди прислівників за значенням

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори: Авраменко О., Тищенко З. (2024)» для 7 класу за програмою НУШ.

Урок № 101.

Тема. Узагальнення та систематизація вивченого. Розряди прислівників за значенням

Мета: повторити та узагальнити знання учнів про прислівник як частину мови, його значення, морфологічні ознаки та синтаксичну роль; систематизувати знання учнів про розряди прислівників за значенням; навчити розрізняти прислівники різних розрядів за їхнім значенням та контекстом; формувати вміння правильно вживати прислівники різних розрядів у мовленні; активізувати словниковий запас учнів прислівниками різних розрядів.

Очікувані результати:

формування предметних компетентностей: учень/учениця розрізняє прислівники різних розрядів за їх значенням та контекстом; визначає морфологічні ознаки та синтаксичну роль прислівників у реченні; правильно вживає прислівники різних розрядів у мовленні (усно та письмово); доречно використовує прислівники для збагачення мовлення, надання йому виразності та емоційності; знаходить та пояснює вживання прислівники різних розрядів у текстах; створює власні тексти, використовуючи прислівники різних розрядів відповідно до мети та стилю мовлення; збагачує словниковий запас.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Актуалізація опорних знань.

Слайди 3-5. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 6. Вправа Online.

Слайд 10. Спостереження. Прочитайте текст (одне слово пропущено) і виконайте завдання.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 11. Прочитайте речення з пропущеними словами. Перепишіть речення, уставляючи потрібні слова з довідки. Надпишіть над кожним прислівником його розряд за значенням.

Слайд 12. Перевір себе.

Слайд 13. Прочитайте речення. Випишіть прислівники, знімаючи риску та вставляючи, де треба, букви. Назвіть орфограми. Розберіть кожний прислівник як частину мови (письмово).

Слайд 14. Перевір себе.

Слайд 15. Гімнастика для очей.

Слайди 16-17. Щоденні 5.

Слайд 18. Перевір себе.

Слайд 19. Розгадайте ребуси та запишіть прислів’я. Позначте кольором прислівники й підкресліть усі члени речення.

Слайд 20. Прослухайте пісню «Два кольори» у виконанні Квітки Цісик. Випишіть із тексту пісні прислівники й розберіть їх за будовою.

Слайд 21. Творча майстерня.

Слайди 22-24. Запам’ятайте значення фразеологізмів.

Закріплення вивченого

Слайд 25. Виконайте завдання в тестовій формі. З’ясуйте синтаксичну роль виділених слів .

Слайд 26. Рефлексія «Загадкові листи».

Слайд 27. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні