Каталог матеріалів

Урок №100 з української мови для 7 класу за О. Авраменко - Форми дієслова

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори: Авраменко О., Тищенко З. (2024)» для 7 класу за програмою НУШ.

Урок № 100.

Тема. Узагальнення та систематизація вивченого. Форми дієслова

Мета: поглибити розуміння дієслова як частини мови; систематизувати знання учнів про форми дієслова; формувати вміння правильно вживати дієслова в мовленні; розвивати мовленнєві та граматичні навички учнів; підвищити інтерес до вивчення української мови, збагачувати словниковий запас.

Очікувані результати:

формування предметних компетентностей: учень/учениця визначає дієслова та його основні граматичні ознаки (вид, час, спосіб, особа, число, рід); розуміє відмінності між доконаним і недоконаним видами дієслів; виконує морфологічний розбір дієслова; утворює різні форми дієслова; будує речення з використанням дієслів у різних формах; редагує лексичні помилки; збагачує словниковий запас; розв’язує тестові завдання.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Актуалізація опорних знань.

Слайди 3-4. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 8. Спостереження. Розгадайте ребус і виконайте завдання.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 9. Прочитайте речення. Випишіть по одному прикладу кожної форми дієслова. Розберіть кожну з них як частину мови.

Слайд 10. Перевір себе.

Слайд 11. Робота в парах. Відредагуйте та запишіть речення.

Слайд 12. Перевір себе.

Слайд 13. Гімнастика для очей.

Слайди 14-15. Щоденні 5.

Слайди 16-17. Розгадайте ребуси та запишіть прислів’я. Розберіть дієслова за будовою. Підкресліть члени речення. Поясніть значення прислів’їв (усно).

Слайди 18-20. Запам’ятайте значення фразеологізмів.

Закріплення вивченого

Слайд 21. Вправа Online.

Слайд 22. Рефлексія. Вправа «Відкритий мікрофон».

Слайд 23. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні