Каталог матеріалів

Урок №97 з української мови для 7 класу за О. Заболотним - Написання часток

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори: В. Заболотний, О. Заболотний (2024) для 7 класу за програмою НУШ.

 

Урок №97. Написання часток

Мета: ознайомити учнів із правописом часток разом, окремо та з дефісом, формувати вміння правильно вживати частки в усному й писемному мовленні, уникати типових орфографічних помилок, розвивати мовленнєву грамотність, уважність і мовне чуття, виховувати культуру мовлення та прагнення до самовдосконалення в написанні слів із частками;

Очікувані результати: логічно й послідовно презентує в доцільній жанровій формі власні погляди, ідеї, переконання, підкріплюючи їх аргументами та наводячи доречні приклади із власного або суспільно-історичного досвіду, коментує власні почуття під час читання тексту та враження від прочитаного, аналізує вплив виражальних засобів на емоційно-естетичне сприйняття тексту, характеризує особливості структури тексту, визначаючи функції та роль мовних засобів у ньому, аналізує окремі мовні явища в усному мовленні, текстах і робить висновки щодо функціонування та доцільності використання певних мовних одиниць;

Обладнання: мультимедійний комплект.

 

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 2. Організація класу.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. І. Спишіть речення. Знайдіть і підкресліть частки. Які з них модальні?

Слайди 5-6. Перевіряємо.

Слайд 7. Повідомлення теми уроку.

Слайд 9. Актуалізація опорних знань.

ІІ. Основна частина

Слайд 11. А. Порівняйте написання слів у колонках.

Слайди 12-13. Ознайомся. Написання окремо, разом і з дефісом.

Слайд 14. Зверніть увагу!

Слайд 15. Прочитайте речення. Поясніть написання виділених слів (сполучень слів) окремо, разом або з дефісом.

Слайд 16. І. Утворіть і залишіть шість слів, поєднуючи на вибір подані слова.

Слайд 17. Гімнастика для очей.

Слайд 18. І. ПОПРАЦЮЙТЕ В ПАРАХ. Спишіть слова, знімаючи риски. Перевірте одне в одного написання. За потреби скористайтеся допомогою вчителя / вчительки. Хто з вас припустився менше помилок?

Слайд 19. Перевіряємо.

Слайди 20-21. Ознайомся. Частки би (б), то, же (ж).

Слайд 22. Прочитайте речення. Визначте, до яких частин мови належать виділені слова. Поясніть їхнє написання.

Слайд 23. І. Спишіть діалог, знімаючи риски. Обґрунтуйте написання часток.

Слайд 24. Перевіряємо.

Слайд 25. І. Спишіть, розкриваючи дужки. Поясніть вибір частки.

Слайд 26. Інтерактивна вправа.

Слайд 27. Відгадайте зашифровані в ребусах частки. Розкажіть про роль кожної з них у мовленні. Наведіть приклади використання цих часток у складі слів інших частин мови чи в складі речення.

Слайд 28. Виконайте тестові завдання.

Слайд 29. Перевіряємо.

Слайд 30. Складіть висловлення (5-6 речень) на тему «Чи хотів би / хотіла б я щось у собі змінити». Використайте кілька з поданих часток.

ІІІ. Заключна частина

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 31. Рефлексія «Дерево успіху».

Домашнє завдання

Слайд 32. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні