Каталог матеріалів

Урок №92 з української мови для 7 класу за О. Заболотним - Сполучники сурядності та підрядності

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори: В. Заболотний, О. Заболотний (2024) для 7 класу за програмою НУШ.

 

Урок №92. Сполучники сурядності та підрядності

Мета: сформувати в учнів знання про сполучники сурядності та підрядності, навчити розпізнавати їх у реченнях, правильно вживати в усному та писемному мовленні, розвивати мовленнєве чуття, логічне мислення та вміння аналізувати синтаксичні конструкції, удосконалювати навички побудови складних речень, виховувати уважність до мовних деталей та культуру мовлення;

Очікувані результати: відповідає на запитання за змістом почутого повідомлення, акцентуючи увагу на важливих деталях, обґрунтовує свою позицію щодо почутого повідомлення з урахуванням власного досвіду та інформації з окремих джерел, які вважає авторитетними, позитивно впливає на емоційний стан учасників групової комунікації, цінуючи власну культурну традицію та виявляючи повагу до інших, аргументовано висловлюється про актуальність і достовірність інформації на основі власного досвіду, аналізу прочитаного тексту, аналізує окремі мовні явища в усному мовленні, текстах і робить висновки щодо функціонування та доцільності використання певних мовних одиниць;

Обладнання: мультимедійний комплект.

 

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 2. Організація класу.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. І. Спишіть речення, розкриваючи дужки. Обгрунтуйте написання.

Слайд 5. Перевіряємо.

Слайд 6. Повідомлення теми уроку.

Слайд 8. Актуалізація опорних знань.

ІІ. Основна частина

Слайд 10. А. Прочитайте речення. Для чого в них використано виділені

сполучники?

Слайди 11-12. Ознайомся.

Слайд 13. І. Прочитайте речення. Випишіть сполучники сурядності в три колонки залежно від значення: 1) єднальні, 2) протиставні, 3) розділові. Сполучник із якого речення ви не будете виписувати? Чому?

Слайд 14. Перевіряємо.

Слайд 15. Гімнастика для очей.

Слайд 16. Доповніть і запишіть подані речення. Підкресліть сполучники сурядності й визначте групу за значенням.

Слайд 17. Перебудуйте усно речення, використовуючи поданий поруч сполучник сурядності. Визначте групу сполучника за значенням.

Слайд 18. Ознайомся. Групи сполучників підрядності за значенням.

Слайд 19. І. Прочитайте складні речення. Поставте усно питання від однієї частини речення до іншої.

Слайд 20. СИТУАЦІЯ. Уявіть, що вам пропонують на вихідних покататися на велосипедах. Ви ж знаєте, що буде дощ, тому хочете обрати інший вид дозвілля. Складіть усно висловлення (3-4 речення), можливе в цій ситуації. Використайте кілька поданих сполучників.

Слайд 21. І. Відновіть прислів’я, поєднуючи частини поданих складних речень, і запишіть. Поставте розділові знаки.

Слайд 22. ПОПРАЦЮЙТЕ В ПАРАХ. Розподіліть між собою подані схеми. Складіть і запишіть за своїми схемами складні речення, використовуючи відповідні сполучники підрядності. Перевірте одне в одного правильність виконання.

ІІІ. Заключна частина

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 23. Рефлексійна мішень.

Домашнє завдання

Слайд 24. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні