Каталог матеріалів

Урок №88 для 5 класу з української мови за О. Авраменко - Позначення м’якості приголосних на письмі. Уживання м’якого знака.

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова» О. Авраменко для 5 класу за програмою НУШ.

 

Урок №88. Позначення м’якості приголосних на письмі

Мета: ознайомити учнів із правилами позначення м’якості приголосних на письмі; обґрунтовувати важливість бережного ставлення до мови; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни.

Очікувані результати: учень/учениця правильно вимовляє голосні та приголосні звуки; записує слова фонетичною транскрипцією; розпізнає у словах явища уподібнення звуків, спрощення, чергування; проводить лінгвістичне спостереження; добирає слова із уподібненням звуків, спрощенням, чергуванням; знає які букви позначають м’якість приголосних на письмі, а також правила вживання м’якого знаку; читає слова уголос із дотриманням норм орфоепії; визначає в слові орфограми, обґрунтовує написання слів, записує слова згідно вивчених орфограм; вибирає прийменник, сполучник з дотриманням правил милозвучності; розв’язує ситуаційні завдання пов’язані із уживанням слів; працює з орфографічним словником.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку.

Слайд 5. Запишіть сьогоднішню дату.

Слайд 6. Актуалізація опорних знань.

Слайд 7-8. Гра «Хто швидше?».

ІІ. Основна частина

Слайд 10. Прочитайте слова вголос і виконайте завдання.

Слайд 11. Запам’ятайте.

Слайд 12. Запам’ятайте.

Слайд 13. Запам’ятайте.

Слайд 14. Чому так? Поясніть, чому в слові колодязні визначаємо три м’які приголосні звуки, хоча в ньому немає жодного м’якого знака. Наведіть аналогічні приклади.

Слайд 15. Гімнастика для очей.

Слайд 16-17. Щоденні 5.

Слайд 18-19. Прочитайте слова й знайдіть у них м’які й пом’якшені приголосні. Прокоментуйте спосіб позначення м’якості кожного з них.

Слайд 20. До речі.

Слайд 21. Випишіть слова у дві колонки: 1) у яких букви я, ю, є не позначають м’якості приголосних на письмі; 2) у яких букви я, ю, є позначають м’якість приголосних на письмі.

Слайд 22. Перевірте себе.

ІІІ. Заключна частина

Домашнє завдання

Слайд 23. Пояснення домашнього завдання.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 24. Рефлексія «Емоційна ромашка». Оберіть відповідну цеглинку LEGO.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні