Каталог матеріалів

Урок №8 з географії для 6 класу за Т. Гільберт - Які бувають масштаби. Масштаб та його види. Вправи на переведення масштабів.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Географія» з використанням навчального посібника Гільберг Т.Г., Довгань А.І., Совенко В.В. (2023)

Урок №8. Чим географічна карта відрізняється від плану місцевості. Які бувають масштаби. Масштаб та його види. Вправи на переведення масштабів.

Мета: ознайомити учнів з поняттями «географічна карта» і «план місцевості» та пояснити їх відмінності, сформувати поняття масштабу, види масштабів; формувати вміння користуватися масштабами на практиці, вимірювати відстані на карті та плані, виховувати інтерес до навчання. вимірювання відстаней на географічних картах різних за масштабом, вивчити різні масштаби на географічних картах та їх використання, навчити учнів переводити масштаби з карти на реальну відстань та навпаки, розвивати увагу, мислення, мовлення.

Очікуванні результати: учні розуміють відмінностей між географічною картою та планом місцевості, знають різні масштаби на географічних картах і їх використання, розуміють, що масштаб вказує на відношення між відстанями на карті та реальними відстанями на місцевості, знають, як читати чисельні масштаби і шкали на карті, здатні переводити відстані з картки на реальну місцевість і навпаки, використовуючи вказаний масштаб, використовують свої знання про масштаби для визначення відстаней на карті, планування маршрутів, роботи з географічними даними та вивчення різних територій.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Організація класу.

Слайд3. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд4. Довідничок.

Слайд5. Словничок.

Слайд6. Порівняй глобус і карту. Чим вони відрізняються?

Слайд7. Робота в підручнику.

Слайд8. Дослідіть.

Слайд9. Словничок.

Слайд10. Роздивіться плани й обміркуйте, що, на вашу думку, на них зображено.

Слайд11. Щоб скласти план місцевості, вам потрібно всі об’єкти зобразити за допомогою умовних знаків.

Слайд12. На кожному плані місцевості обов’язково позначають сторони горизонту.

Слайд13. Як визначити сторони горизонту за допомогою компаса?

Слайд14. Запам’ятай.

Слайд15. Гімнастика для очей.

Слайд16. Словничок.

Слайд17. Відлік азимута ведеться за компасом від напрямку на північ праворуч, за ходом годинникової стрілки.

Слайд18. Робота в підручнику.

Слайд19. На всіх планах місцевості внизу обов’язково вказують масштаб.

Слайд20. Людям яких професій потрібні плани місцевостей? Поясни чому?

Слайд21. Робота в підручнику.

Слайд22. Словничок.

Слайд23. Масштаб може бути різний.

Слайд24. Види масштабу.

Слайд25. Слово вчителя.

Слайд26. Іменований масштаб.

Слайд27. Слово вчителя.

Слайд28. Лінійний масштаб.

Слайд29. Запам’ятай.

Слайд30. Виконайте завдання.

Слайд31. Робота в підручнику.

Слайд32. Домашнє завдання.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд33. Перевір себе.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні