Каталог матеріалів

Урок №8 для 5 класу з літературного читання за О. Калинич - Аналіз діагностувальної роботи. Народна казка, її яскравий національний колорит. Наскрізний гуманізм казок.

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку етики за підручником за підручником «Українська література». Автори: О. Калинич, С. Дячок» для 5 класу за програмою НУШ.

 

Урок № 8. Аналіз діагностувальної роботи. Народна казка, її яскравий національний колорит. Наскрізний гуманізм казок. Тематика народних казок

Мета: ознайомити учнів із поняттям «казка», «авторська казка», «народна казка»; розповісти про яскравий національний колорит народної казки; вчити вичерпно відповідати на запитання за змістом художнього тексту; розвивати культуру зв’язного мовлення, логічне мислення, увагу, пам’ять; збагачувати словниковий запас учнів; формувати кругозір, світогляд; виховувати в учнів почуття поваги, пошани до різних видів мистецтва, зокрема до книги.

Очікувані результати: учень/учениця уважно слухає народні та літературні казки, інформацію про особливості жанру казки; повідомлення про життя та творчість авторів літературних казок; вичерпно відповідає на запитання за змістом почутого повідомлення про види народних казок, їх спільні й відмінні риси; стисло переказує зміст народних і літературних казок; унаочнює та візуалізує почуте повідомлення (самостійно або з допомогою вчителя), використовуючи різні засоби (схеми, таблиці, тощо) для відтворення змісту, структурування навчальної інформації; розрізняє ознаки народних і літературних казок, особливості їх побудови, елементи реального та фантастичного в них; читає виразно народні та літературні казки, ознайомлюється з інтерпретаціями казок у різних видах мистецтва, зокрема з екранізаціями та мультиплікаційними версіями народних і літературних казок (за бажанням); висловлює свої міркування про здобутий естетичний досвід; характеризує порушені в народних і літературних казках проблеми; знаходить у текстах народних і літературних казок теоретиколітературні поняття, пояснює їх сутність.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку.

Слайд 5. Актуалізація опорних знань. Заповніть асоціативний кущ.

Слайд 6. Мотивація навчальної діяльності.

ІІ. Основна частина

Слайд 8. Вправа «Мікрофон».

Слайд 9. Теорія літератури.

Слайд 10. Поімркуй. Заповни таблицю.

Слайд 11. Прочитай і запам’ятай.

Слайд 12. Пригадай різновиди казок та їхні особливості. Виконай інтерактивну вправу за покликанням.

Слайд 13. Гімнастика для очей.

Слайд 14. Крісло автора.

Слайд 15. Запам’ятай.

Слайд 16-19. Виконай тестові завдання.

ІІІ. Заключна частина

Домашнє завдання

Слайд 20. Пояснення домашнього завдання.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 21. Рефлексія. Оберіть відповідну цеглинку LEGO.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні