Урок №79 з літературного читання для 2 класу за К. Пономарьовою - Чи легко зробити правильний вибір?
Нова українська школа - https://vsimpptx.com
«____»___________ 20___ року
Конспект уроку читання за навчальним посібником для 2 класу закладів загальної середньої освіти (у 6-и частинах) «Українська мова та читання», автори: К.Пономарьова, О.Савченко, І. Красуцька, Київ, «Оріон», 2024,
та Збірником завдань для діагностувальних перевірок з української мови та читання для 2 класу, автор К.Пономарьова, Київ, Оріон, 2024.
Урок № 79
Тема: Чи легко зробити правильний вибір? Ніна Бічуя «Пиріжок з вишнями»
Мета: ознайомити дітей з оповіданням Ніни Бічуї; навчати розуміти думки, висловлені в художньому творі, мову твору; формувати вміння оцінювати вчинки персонажів твору, співпереживати, засуджувати й усвідомлювати основну думку; визначати авторське ставлення; формувати вміння розповідати про персонажа твору; вдосконалювати навичку читання; розвивати творчу уяву; виховувати шанобливе ставлення до оточуючих, готовність прийти їм на допомогу, чинити по совісті, дотримуватись правил культурної поведінки.
Очікувані результати: здобувач освіти знайомиться з оповіданням Ніни Бічуї; вчиться розуміти думки, висловлені в художньому творі, мову твору; вміє оцінювати вчинки персонажів твору, співпереживати, засуджувати й усвідомлювати основну думку; визначати авторське ставлення; формувати вміння розповідати про персонажа твору; вдосконалювати навичку читання; розвивати творчу уяву; виховувати шанобливе ставлення до оточуючих, готовність прийти їм на допомогу, чинити по совісті, дотримуватись правил культурної поведінки.
Формування ключових компетентностей:
уміння вчитися: сприймати мету, яку ставить учитель, відповідно до неї планувати і виконувати необхідні дії, зосереджуватися на виконанні завдань, контролювати й оцінювати свої результати;
комунікативної: володіння позитивними навичками спілкування, уміння налагоджувати взаємодію під час роботи в парі;
інформаційної: уміння здобувати з підручника необхідну інформацію; комунікативної: уміти висловлювати свої думки; спілкуватися під час виконання завдань, зв’язано передавати почуте, побачене, прочитане; інформаційної: уміти здобувати з підручника необхідну інформацію, знаходити у тексті конкретні відомості;
здоров’язбережувальної: розпізнавати правильне і неправильне сидіння за партою, дотримувати правильного;
загальнокультурної: дотримувати правил поведінки на уроці;
соціальної/громадянської: співпрацювати в парі, планувати взаємодію з учасником спільної діяльності.
Обладнання: мультимедійний комплект, картки для розміщення на стіні слів.
Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.
Освітні галузі: мовно-літературна, соціальна, здоров’язбережувальна.
Хід уроку
І. Вступна частина.
- Організація класу.
Слайд 1-2. Організація класу.
Слайд 3-6. Психологічне налаштування на урок. Вправа «Подорож».
ІІ. Основна частина.
- Повідомлення теми уроку. Очікування.
Слайд 4. Повідомлення теми. Очікування.
Слайд 5. Вправи на постановку дихання та розвиток артикуляції.
Слайд 6. Рухлива вправа для очей.
- Робота в посібнику.
Слайд 9. Знайомтесь – Ніна Бічуя.
Слайд 10. Стіна слів. Словникова робота.
Слайд 11-13. Читання вчителем оповідання Ніни Бічуя «Пиріжок з вишнями».
Слайд 14. Стіна слів. Словникова робота.
Слайд 15. Бесіда за змістом тексту. Запитання для уважного читача та читачки.
Слайд 16. Рухлива вправа.
Слайд 17-18. Робота в підручнику.
Слайд 19. Рухлива вправа.
ІІІ. Заключна частина.
- Творче домашнє завдання.
Слайд 20. Творче домашнє завдання.
- Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.
Слайд 21. Вправа «Мікрофон».
Слайд 22. Рефлексія. Оберіть відповідну цеглинку LEGO.
- Завдання для цікавої перерви.
Слайд 23. Завдання для цікавої перерви. Розфарбуйте малюнок.
В уроці присутні:
- План-конспект
- Фізкультхвилинка
- Мультимедійна презентація
- Гімнастика для очей