Каталог матеріалів

Урок №76 для 2 класу з української мови за К. Пономарьовою - Розрізняю пряме і переносне значення дієслів

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за навчально-методичним комплектом К.І.Пономарьової (підручник «Українська мова та читання» для 2 класу у 2-х частинах, частина 1; зошит «Я дружу зі словом», у 2-х частинах, зошит з розвитку мовлення «Малюю словом», зошит «Мої досягнення» - тематичні перевірні роботи з української мови).

Урок № 76. Розрізняю пряме і переносне значення дієслів.

 

Мета: учити учнів розпізнавати дієслова, які мають пряме і переносне значення; удосконалювати навички пошуку потрібної інформації; розвивати пам'ять, зв’язне мовлення; формувати компетентність спілкування рідною мовою; виховувати взаємоповагу, уміння працювати в команді.

 

Обладнання: мультимедійний комплект.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

Хід уроку

І. Вступна частина.

ІІ. Основна частина.

Слайд 9. Вправа 1. Друзі пригадували різні парки. Прочитай розповідь Читалочки. У якому парку вона побувала?

Слайд 10. Вправа 2. Знайди в розповіді Читалочки дієслова. Випиши їх разом з іменниками, які з ними зв'язані.

Слайд 11. Вправа 3-4. У записаних сполученнях слів заміни назви дерев на імена людей. Запиши утворені сполучення слів. Поясни, де дієслова мають пряме значення, а де – переносне.

Слайд 12. Фізкультхвилинка.

Слайд 13-14. Вправа 5. Запиши спогади Щебетунчика. Встав пропущені дієслова. Вибери їх із довідки. Підкресли ті, що мають переносне значення.

Слайд 15. Вправа 5-6. Запиши спогади Щебетунчика. Встав пропущені дієслова. Вибери їх із довідки. Підкресли ті, що мають переносне значення. Про який парк розповів Щебетунчик? Чому ти так думаєш?

Слайд 16. Вправа 7-8. Родзинка підготувала рекламу про свій улюблений парк. Прочитай її. Знайди дієслова з переносним значенням. Який парк рекламує Родзинка? Для кого призначена ця реклама – для дітей чи дорослих? Про що можна дізнатися з цієї реклами?

Слайд 17-18. Вправа 10. Прочитай розповідь Ґаджика. Знайди в ній дієслова. Визнач, у якому реченні вони мають переносне значення. Запиши це речення.

ІІІ. Заключна частина.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 19. Рухлива вправа.

Домашнє завдання.

Слайд 20. Вправа 9. Пояснення домашнього завдання. Напиши 2-3 речення про те, який парк тобі подобається найбільше. Поясни чому.

Вікторія
09.02.2022 в 07:46
Де конспект ?
Адміністратор Вікторія
09.02.2022 в 09:29
Добрий день. В комплектації матеріалу вказується: план-конспект, фізкультхвилинка та мультимедійна презентація. Поширених конспектів не заявлено і поки ними не займаюсь.