Каталог матеріалів

Урок №75 для 5 класу з української мови за О. Авраменко - Тренувальні вправи. Орфограма. Орфографічна помилка.

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова» О. Авраменко для 5 класу за програмою НУШ.

 

Урок №75. Тренувальні вправи. Орфограма. Орфографічна помилка

Мета: узагальнити знання учнів про «орфограму» та «орфографічну помилку»; удосконалити уміння розрізняти у словосполученнях орфографічні помилки та правильно будувати усне і писемне висловлювання, дотримуючись правил орфографії; обґрунтовувати важливість бережного ставлення до мови; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни.

Очікувані результати: учень/учениця чітко й правильно вимовляє звуки в процесі мовлення; спостерігає за фонетичними явищами в мовленні, зокрема й на прикладі літературних творів [6 МОВ 4.1.2]; аналізує мовлення за орфоепічними та орфографічними характеристиками [6 МОВ 3.3.2-4]; вправно застосовує алфавіт; знаходить й виправляє огріхи й помилки в змісті, будові й мовному оформленні власних висловлень [6 МОВ 3.3.1-1]; застосовує знання правил орфографії й орфоепії для вдосконалення власного мовлення [6 МОВ 4.1.1]; виявляє й аналізує орфографічні помилки; пояснює виправлення, покликаючись на вивчені правила [6 МОВ 3.3.1-2]; вправно користується словниками; відтворює зміст почутого тексту з дотриманням орфоепічних норм[6 МОВ 1.2.1]; удосконалює письмовий текст (власний та чужий) [6 МОВ 3.3.2-4]; - характеризує вплив неправильного наголошування, вимови на сприйняття слухачем змісту почутого повідомлення [6 МОВ 1.5.3-1]; дотримується орфоепічних, графічних, орфографічних норм у процесі вибору мовленнєвих засобів [6 МОВ 1.7.1-3]; послуговується засобами милозвучності у власному мовленні [6 МОВ 1.7.2-1]; розпізнає роль окремих звуків як виражальних засобів у тексті [6 МОВ 2.2.6-2]; виявляє і виправляє помилки, допущені в тексті, з урахуванням засвоєних мовних норм [6 МОВ 3.3.1].

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку.

Слайд 5. Запишіть сьогоднішню дату.

Слайд 6. Вправа «Мікрофон».

Слайд 7. Прочитайте пари слів. Визначте, які голосні звуки чергуємо в кожній парі. Виділені слова поділіть на склади та визначте, які із цих складів відкриті, а які – закриті.

Слайд 8. Спишіть слова, вставляючи замість крапок пропущені літери. Підкресліть та поясніть орфограми. У разі потреби скористайтеся орфографічним словником.

Слайд 9. Перевірте себе.

ІІ. Основна частина

Слайд 11. Перепишіть речення, уставивши пропущені букви е та и.

Слайд 12. Перевірте себе.

Слайд 13. Виконайте тестові завдання.

Слайд 14. Виконайте тестові завдання.

Слайд 15. Виконайте тестові завдання.

Слайд 16. Гімнастика для очей.

Слайд 17-18. Щоденні 5.

Слайд 19. Прочитайте текст і виконайте завдання. Випишіть слова, вибравши з дужок потрібну букву.

Слайд 20. Перевірте себе.

Слайд 21. Дайте відповіді на питання за змістом тексту.

Слайд 22. Творча робота.

Слайд 23. Культура мовлення.

ІІІ. Заключна частина

Домашнє завдання

Слайд 24. Пояснення домашнього завдання.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 25. Рефлексія. Вправа «5 питань».

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні