Каталог матеріалів

Урок №75 з української мови для 7 класу за О. Авраменко - Написання прислівникових сполучень

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори: Авраменко О., Тищенко З. (2024)» для 7 класу за програмою НУШ.

Урок № 75.

Тема. Написання прислівникових сполучень

Мета: ознайомити учнів з основними правилами написання прислівникових сполучень; розрізняти прислівники та прислівникові сполучення; визначити особливості вживання прислівникових сполучень у мовленні; правильно писати прислівникові сполучення в різних контекстах; аналізувати приклади прислівникових сполучень та пояснювати їх написання; використовувати прислівникові сполучення у власному мовленні; підвищувати інтерес до вивчення української мови.

Очікувані результати:

формування предметних компетентностей: учень/учениця знає основні правила написання прислівникових сполучень; називає типові помилки при написанні прислівникових сполучень; розуміє відмінність між прислівниками та прислівниковими сполученнями; визначає прислівникові сполучення в тексті; правильно записує прислівникові сполучення; уживає прислівникові сполучення у власному мовленні;  збагачує словниковий запас.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної  діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Актуалізація опорних знань.

Слайди 3-4. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 5. Вправа Online.

Слайд 9. Спостереження. Прочитайте сполуки слів і виконайте завдання.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 10. Запам’ятай.

Слайд 11. Запишіть у дві колонки, знявши риску: 1) прислівники; 2) прислівникові сполучення.

Слайд 12. З других букв записаних прислівників складіть український відповідник до запозиченого слова клумба.

Слайд 13. Перепишіть текст, уставивши, де потрібно, букви та знявши риску. Підкресліть виділені слова та сполуки слів як члени речення.

Слайд 14. Гімнастика для очей.

Слайди 15-16. Щоденні 5.

Слайд 17. Творча майстерня. Створіть і запишіть тексти для конкретної ситуації, використавши прислівники та прислівникові сполучення.

Слайд 18. Запам’ятайте правильний варіант слововживання.

Закріплення вивченого

Слайд 19. Розгадайте ребус. Запишіть відгадку, поясніть написання. Складіть із відгадкою речення (письмово).

Слайд 20. Рефлексія «Загадкові листи».

Слайд 21. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні