Каталог матеріалів

Урок №73 для 2 класу з української мови за Н. Кравцовою, В. Романовою - Виявлення серед прикметників слів, подібних чи протилежних за значенням. Навчальна діагностувальна робота

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за підручником Н.Кравцова

 

Урок №73. Виявлення серед прикметників слів, подібних чи протилежних за значенням. Диктант.

Мета: формувати уявлення учнів про прикметник, як частину мови; вчити змінювати прикметники за числами; досліджувати мовні явища; вчити виявляти серед прикметників слова, подібні чи протилежні за значенням; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 3. Повідомлення теми уроку.

Слайд 4. Актуалізація опорних знань. Тестування з використанням цеглинок Лего.

Слайд 5. Каліграфічна хвилинка.

Слайд 6. Добираємо назви предметів за ознаками.

Слайд 7. Вправа «Павутинка дискусії».

ІІ. Основна частина

Слайд 9. Рухлива вправа.

Слайд 10. Прочитай слова за стрілками. Визнач, що вони називають: предмети чи ознаки.

Слайд 11. За звуковою схемою назви кожну рибу.

Слайд 12. Прочитай вірш. Що ти знаєш про риб? Випишіть виділені слова. Це слова: а) близькі за значенням; б) протилежні за значенням.

Слайд 13. До підкресленого слова випиши через риску протилежне за значенням.

Слайд 14. Фізкультхвилинка.

Слайд 15-16. Щоденні 5.

Слайд 17. Прочитай прислів’я. Поясни, як ти їх розумієш. До виділених прикметників добери слова, протилежні за значенням. Запиши їх парами.

Слайд 19. Прочитай. Спробуй «повіршувати» самостійно. Запиши вірш, замінюючи виділені прикметники протилежними за значенням.

ІІІ. Заключна частина

Домашнє завдання

Слайд 20. Пояснення домашнього завдання.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 21. Рефлексія. Вправа «Плюс – мінус – цікаво».

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні